728 x 90

دفاع پرس: صیاد شیرازی نقشی تعیین‌کننده در مرصاد داشت، مجاهدین سرانجام او را ترور کردند – سخنگوی مجاهدین

سخنگوی مجاهدین - ۵مرداد۹۹
سخنگوی مجاهدین - ۵مرداد۹۹

دفاع پرس وابسته به بنیاد حفظ آثار جنگ ضدمیهنی:

  • صیاد شیرازی نقشی تعیین‌کننده در عملیات مرصاد داشت.
  • مجاهدین او را سرانجام در فروردین ۱۳۸۷ترور کردند.
  • هوانیروز اصفهان، کرمانشاه و کرمان در عملیات مرصاد شرکت داشتند.

دفاع پرس وابسته به بنیاد حفظ آثار جنگ ضدمیهنی درباره نقش صیاد شیرازی جنایتکار و هوانیروز تحت‌امر او در عملیات فروغ جاویدان نوشت:

اگر چه در عملیات... مرصاد، تعداد زیادی از مقامات نظامی... تلاش... کردند، اما... صیاد شیرازی... نقشی تعیین‌کننده در پیروزی آن عملیات داشت... مجاهدین کینه و بغضی عمیق از صیاد شیرازی بر دل گرفتند و سرانجام در سپیده‌دم ۲۱فروردین سال۱۳۷۸ او را ترور کردند.

هوانیروز با بکارگیری دهها فروند بالگرد و با انهدام بیش از ۱۱۵دستگاه خودرو و ۲۹دستگاه تانک و هلی‌برد بیش از سه هزار و ۳۶۰نفر از نیرو‌های خودی (مانند نیرو‌های لشکر ۷۱ روح‌الله اراک، لشکر ۹ بدر، لشکر ضدعاشورا و تیپ ضدنبی اکرم) (نقش ایفا کردند).

پایگاههای هوانیروز، پشتیبانی عمومی اصفهان، کرمانشاه و کرمان در این عملیات شرکت و فعالیت خود را از روز چهارم مرداد آغاز کردند؛ در این روز ابتدا اعضای لشکر بدر[یعنی اسیران تواب عراقی] توسط هشت فروند بالگرد شنوک روی یال سمت راست ارتفاعات حسن‎آباد هلی‌برد شدند و مأموریت حمله به جناح چپ (مجاهدین) به آنها واگذار شد. سپس در دومین اقدام، مهمات مورد نیاز لشکر ۲۷ ضدمحمد با چند فروند بالگرد شنوک به محل استقرار این یگان در فرودگاه اضطراری اسلام‌آباد غرب ارسال شد. در روز پنجم مرداد و با طلوع صبح عملیات شکار خودرو‌ها و ادوات زرهی نیرو‌های متجاوز توسط تیزپروازان هوانیروز کرمانشاه با فرماندهی مستقیم صیاد شیرازی شروع شد.

همزمان مواضع نیرو‌های مقدم (مجاهدین) در دهانه گردنه چهارزبر توسط دو فروند جنگنده نیروی هوایی ارتش به‌شدت بمباران... شد.

سخنگوی مجاهدین درباره کیفر برحق سپهبد جلاد صیاد شیرازی و سپهبد اعدامها اسدالله لاجوردی، با یادآوری الحاق سپهبد قاسم سلیمانی به آنها، خطاب به سایر جلادان و دژخیمان نظام از قبیل آخوند رئیسی و پاسدار باقری و سلامی گفت: بشتابید که صیاد و جلاد و آخوندهای شیاد در جهنم تنها نمانند!

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات