728 x 90

دستگیری چند داعشی تاجیک دیگر در لهستان به‌دنبال دستگیری نفرات داعش در آلمان و آلبانی

دستگیری چند داعشی تاجیک دیگر در لهستان
دستگیری چند داعشی تاجیک دیگر در لهستان

به‌دنبال دستگیری شماری از نفرات داعش در آلمان و آلبانی که اتباع تاجیکستان بودند، دولت لهستان تعداد دیگری از اعضای این شبکه را در ورشو دستگیر کرده است.

رویترز ۲۲اردیبهشت گزارش داد، دولت لهستان یک شبکه تروریستی را کشف و ۴عضو تاجیک آن را دستگیر کرد. این شبکه مشغول عضوگیری برای اقدامات تروریستی بود.

رویترز هم‌چنین افزوده است که ماه گذشته یک فرد لبنانی نیز دستگیر شده که برای تشکیل یک شبکه تروریستی در لهستان و عملیات در سایر کشورهای اروپایی تلاش می‌کرد.

رادیو اروپای آزاد ۲۲ اردیبهشت ضمن انتشار این خبر خاطرنشان کرد: «این اقدام لهستان در حالی است که اتباع تاجیک مظنون به داشتن رابطه با داعش هدف نیروهای امنیتی در آلبانی و آلمان بوده‌اند. در ۲۷فروردین ۹۸ مقام‌های آلمان ۵تبعه تاجیک را که مظنون به تشکیل یک سلول تروریستی داعش بودند و برای حملات در خاک آلمان توطئه می‌کردند بازداشت کردند. دو نفر در این سلول تروریستی متهم به سفر به آلبانی با طرح‌هایی برای انجام عملیات بودند. ۲هفته بعد مقامات آلبانی گفتند آنها یک شهروند تاجیک را که آلمان به‌خاطر عضویت در یک گروه تروریستی داعش دنبال آن بودند بازداشت کرده‌اند».

یادآوری می‌کنیم که امضای توافقنامه آمریکا و آلبانی برای توافقنامه امنیتی و ضدتروریستی برای چک و کنترل کسانی که به آلبانی سفر می‌کنند و سپس پروژه همکاری اتحادیه ارپا با آلبانی برای همکاری امنیتی و حفاظت از مرز و نیز دستگیریهای ضدتروریستی در لهستان و آلمان که برخی از آنها به آلبانی تردد داشتند، به‌دنبال خنثی شدن چندین عملیات تروریستی مزدوران رژیم آخوندی در اروپا و آالبانی و اخراج سفیر و کارگزاران اطلاعات در سفارت رژیم از آلبانی صورت می‌گیرد.

از سوی دیگر وزارت اطلاعات آخوندها اخیراً نمایشاتی را ترتیب داد که طی آن یک طومار ۸هزار نفری برای دادن ویزا به مزدوران وزارت تحت عنوان خانواده‌های مجاهدین برای ادی راما نخست‌وزیر این کشور ارسال شد.

2 33

از این پیش‌تر پلیس آلبانی سفرهای مزدوران اطلاعات آخوندها به این کشور در پوشش خانواده یا با محمل خبرنگاری را برای به اجرا گذاشتن عملیات نیروی تروریستی قدس فاش کرده است. طبق توافقنامه اخیر امنیتی بین آمریکا و آلبانی که مورد استقبال اتحادیه اروپا قرار گرفته است اسامی و ترددهای مزدوران به اشتراک گذاشته می‌شود.