728 x 90

دستگیری اکبر طبری در منزل آخوند آملی لاریجانی با ۵۰مأمور و درگیری با تیم حفاظت

اکبر طبری، معاون آخوند صادق لاریجانی
اکبر طبری، معاون آخوند صادق لاریجانی

به‌دنبال اظهارات اکبر طبری، معاون آخوند صادق لاریجانی، در مورد نحوه دستگیریش توسط ۵۰مأمور سپاه پاسداران در خانه لاریجانی، رسانه‌های حکومتی به‌نقل از منابع حکومتی نوشتند: بازداشت طبری در مرداد سال۹۸ با حکم قضایی و با حضور معدودی از مأموران انجام شد؛ و ادعای او مبنی‌بر دستگیری در منزل یکی از مسئولان به دست ۵۰مأمور و درگیر شدن آنها با تیم حفاظت ایشان کاملاً کذب است.

اکبر طبری معاون آخوند صادق لاریجانی که اکنون به‌دلیل فساد حکومتی در زندان اوین به‌سر می‌برد، در نامه خود به روزنامه‌های رژیم نوشت که در زمان بازداشتش در آمل و در منزل صادق لاریجانی بوده و مأموران بدون داشتن نیابت قضایی و با درگیری با محافظان رئیس سابق دستگاه قضایی در نهایت او را بازداشت کرده‌اند. (۵۵آنلاین ۲۹ابان)

یک رسانه‌ٔ حکومتی از ابعاد جدیدی از فساد فاش‌شده در نامه اکبر طبری معاون آخوند صادق لاریجانی را برملا کرد و از جمله با اشاره به ‌نحوه دستگیری او در خانه رئیس سابق دستگاه قضایی رژیم نوشت: منظور طبری از این نامه و چگونگی دستگیریش نشان دادن این مسأله است که قدرت صادق لاریجانی بعد از خروج از قوه قضاییه، آن‌چنان مضمحل شده است که برای دستگیری طبری پنجاه نفری به منزل او می‌روند و او نمی‌تواند ممانعت کند.

این رسانه رژیم افزود: طبری در این نامه تعمداً چند موضوع را علنی کرده است: اول، زمین‌ها مصاده‌ای و متعلق به بنیاد شهید و ستاد اجرایی فرمان خمینی بود. دوم، حکم حکومتی برای ساخت این زمین‌ها وجود داشت و اسماعیلی سخنگوی فعلی قوه قضاییه مسئول صدور این حکم بود. و مهمتر این‌که به رئیس کل دادگستری وقت تهران (جعفری دولت‌آبادی) اشاره کرده که اتفاقاً در مورد این پرونده نیز شایعاتی در ارتباط با او در رسانه‌ها مطرح شده که نه تأیید شد نه تکذیب. (تلگرام امتداد نیوز۲۸آبان)