728 x 90

دستمزد اساتید دانشگاه ۳۰۰دلار و فرار نخبگان از کشور

استمرار فرار مغزها و نخبگان علمی از ایران
استمرار فرار مغزها و نخبگان علمی از ایران

پدیده فرار مغزها و نخبگان کشور، پدیده‌یی تازه نیست. ایران به‌نظر کارشناسان یکی از بالاترین آمار را در فرار مغزها در جهان دارا است.

فرار مغزها تحت حاکمیت نظام آخوندی هر سال شدت بیشتری می‌یابد. نهادهای رژیم، درمانده از حل این مشکل، با ارایه آمارها و اطلاعات متناقض و اغلب نادرست بررسی‌های جامعه شناختی موضوع را دشوار کرده‌اند. فرار تحصیل کردگان و متخصصان، آینده ایران را از جنبه نیروی کار سازنده همواره تیره‌تر می‌کند.

مسعود پزشکیان، نماینده مجلس ارتجاع یکشنبه ۱۲تیر ضمن هشدار گفت با آمدن و رفتن وزرا مشکلی حل نمی‌شود زیرا سیاست‌هایی که اتخاذ می‌کنیم، نادرست است و تا زمانی که این روند حاکم باشد، باز اوضاع به همین منوال خواهد ماند.

هم‌چنین گفت ما با مشکل مهاجرت اساتید دانشگاه‌ها به‌دلیل حقوق مواجه هستیم. به اساتید دانشگاه ۳۰۰دلار پول می‌دهند در حالی که کشورهای خارجی به همان استاد در صورت مهاجرت، ۱۰هزار دلار خواهند داد بنابراین بسیاری از اساتید برای خروج از کشور درخواست کردند ( سایت حکومتی اقتصادآنلاین ۱۲ تیر).

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7efe0e11-4cce-4d0b-991c-dd9ec47f9e27"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات