728 x 90

طبق آمار رسمی شمار درگذشتگان در اثر کرونا از اول تا ۱۴مرداد ۵۴۵نفر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

طبق آمار رسمی شمار درگذشتگان در اثر کرونا از اول تا ۱۴مرداد ۵۴۵نفر است

در حالی‌که واکسیناسیون قطره چکانی است، شهرهای قرمز کرونایی به ۱۳۰، نارنجی به ۱۲۹ و زرد به ۱۵۴شهر رسید

  •  ایسنا: افزایش بارز بستریها در ۲۹استان و فوتیها در ۱۹استان
  • رئیس بیمارستان رازی اهواز: ۹۵درصد تختها اشغال است. همه بیمارستانهای دانشگاهی و دولتی بیمار کرونایی پذیرش می‌کنند
  • فرماندار گرمسار: نتیجه آزمایش کرونای بیش از ۵۰درصد از مراجعه‌کنندگان مثبت است که وضعیت نگران‌کننده‌ای است
  • ایسنا: شمار بیماران ۱۳برابر و جان‌باختگان ۱۲برابر شده و مردم به واکسنها اعتمادی ندارند.
  • سایت مشرق: در روزهای اوجگیری موج هفتم، واکسیناسیون قطره چکانی است و در ۵روز فقط ۵۰هزار دوز واکسن تزریق شده است  

سیاست جنایتکارانه و چپاولگرانه رژیم آخوندی درباره واکسن کرونا بار دیگر باعث افزایشی قربانیان شده است. روزنامه حکومتی همدلی نوشت: «شمار بیماران روزانه ۱۳برابر و جان‌باختگان ۱۲برابر شده است. رتبه مرگ‌ومیر در ایران در رتبه چهارم دنیا قرار گرفته است. مهم‌ترین علت رویگردانی مردم از واکسن، بی‌اعتمادی به سبد فعلی واکسیناسیون و عوارض واکسن‌ها بوده است... روند ابتلا و بستری و تعداد فوتی‌ها در عراق بسیار پایین و اصلاً قابل‌مقایسه با ایران نیست و علت استفاده از واکسنهای مؤثر و کارآمدی بوده که عراق از سبد کوواکس از ابتدای تا به امروز صورت داده است و مردم کشورمان محروم از چنین واکسن‌هایی بوده‌اند» (ایسنا ۱۵مرداد۱۴۰۱).

سایت حکومتی مشرق امروز روند واکسیناسیون در ایران را قطره چکانی و کند خواند و نوشت «در روزهای اوجگیری موج هفتم در مدت ۵روز (۱۰تا۱۴مرداد) کمتر از ۵۰هزار دوز واکسن در کشور تزریق شده است»

وزارت بهداشت رژیم روز گذشته اعلام کرد: «فوتیهای کرونا از ۲۰۴نفر در هفته اول مرداد به ۳۴۱نفر در هفته دوم، بستریها از ۷۳۷۶ به ۱۰۶۳۴بیمار و موارد سرپایی نیز از ۴۶۱۷۱ به ۵۳۴۳۸بیمار رسید» (ایرنا ۱۵مرداد ۱۴۰۱). خبرگزاری حکومتی ایسنا امروز نوشت: «افزایش بارز بیماران بستری در ۲۹استان و موارد فوتی در ۱۹استان گزارش‌شده است. شهرهای قرمز از ۱۲۰شهر به ۱۳۰ و شهرهای نارنجی از ۱۱۲ به ۱۲۹ افزایش یافته است. ۱۵۴شهر در وضعیت زرد قرار گرفتند» (ایسنا ۱۶مرداد ۱۴۰۱).

در تهران، «موارد بستری و مرگ به‌سرعت رو به افزایش است. در هفته اخیر ۲۵۰۵نفر بستری و تعداد بستری جدید ۱۴۸۳نفر و تعداد فوتی ۸۶نفر بوده است» (همشهری ۱۶مرداد ۱۴۰۱).

در خوزستان، رئیس بیمارستان رازی اهواز گفت: «در حال حاضر ۹۵درصد تخت‌های عادی و ۹۰ تا ۹۵درصد تخت‌های ویژه بیمارستان اشغال است. همه بیمارستانهای دانشگاهی و دولتی بیمار مبتلا به کرونا پذیرش می‌کنند» (ایسنا ۱۴مرداد ۱۴۰۱).

در سمنان، فرماندار گرمسار گفت: «نتیجه آزمایش کرونای بیش از ۵۰درصد از مراجعه‌کنندگان مثبت است که نشان‌دهنده وضعیت نگران‌کننده می‌باشد» (ایرنا ۱۴مرداد ۱۴۰۱).

در هرمزگان، دانشگاه پزشکی با توجه به افزایش بیماران مبتلا به کرونا اعلام کرد: «اکنون سه هزار و ۴۸۸بیمار مبتلا به کرونا در هرمزگان در قرنطینه خانگی هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۴مرداد ۱۴۰۱).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۶مرداد ۱۴۰۱ (۷ اوت ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/041baede-ed26-4082-9059-c2b0d8032454"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات