728 x 90

درگیری در بیروت در جریان تظاهرات عناصر حزب‌الله با دست‌کم ۶ کشته و تعدادی مجروح

درگیری در بیروت - ۲۲مهر۱۴۰۰
درگیری در بیروت - ۲۲مهر۱۴۰۰

در جریان تظاهرات عناصر حزب‌الله و جنبش امل در بیروت که با درخواست برکناری قاضی تحقیق پرونده انفجار بندر بیروت برگزار شده بود، دست‌کم شش نفر کشته و بیش از ۲۰تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش رویترز، در تجمع اعتراضی پیش از ظهر پنجشنبه ۲۲مهر، چند صد نفر در نزدیکی کاخ دادگستری تجمع کرده و عکس قاضی طارق بیطار، مسئول رسیدگی به پرونده انفجار بیروت، را زیر پا گذاشتند.

بنا بر این گزارش، ارتش لبنان هم در منطقه مستقر شده و «حضور سنگینی دارد».

ارتش لبنان با انتشار بیانیه‌یی می‌گوید زمانی که معترضان راهی منطقه کاخ دادگستری در محله طَیونه در بیروت بودند «به آنها شلیک شده است».

فرانس‌پرس روز پنجشنبه ۲۲مهر در گزارش خود از محل حادثه گفتند، مردان سیاه پوشی که سلاحهای کوچک و متوسط با خود حمل می‌کردند، شلیک را شروع کرده‌اند.
تصاویر این تظاهرات حاکی از تیراندازی شدید در خیابانهای بیروت میان شبه‌نظامیان وابسته به جنبش امل از یک‌سو و احتمالاً نیروهای امنیتی از سوی دیگر است. صدای تیراندازی و انفجارهای شدید در نزدیکی ساختمان دادگستری بیروت حکایت دارد.
بسام مولوی یادآور شده که شماری از تظاهر کنندگان هدف شلیک تیراندازان نخبه‌ای واقع شده‌اند که از روی بام ساختمانهای اطراف به سوی تجمع‌کنندگان تیراندازی می‌کردند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات