728 x 90

درگیری بین گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به رژیم ایران در سوریه

تصویری از شبه‌نظامیان مزدور وابسته به رژیم ایران در سوریه
تصویری از شبه‌نظامیان مزدور وابسته به رژیم ایران در سوریه

دیدبان حقوق‌بشر سوریه روز ۲۰اسفند در گزارشی از درگیری بین گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به رژیم ایران در سوریه خبر داد. این درگیری بر سر یک کامیون مواد مخدر رخ داد و ۴کشته بر جای گذاشت.

دیدبان حقوق‌بشر سوریه نوشت: درگیری‌های مسلحانه بین ۲گروه از شبه‌نظامیان محلی «خانواده عمران» و «خانواده زاغیر» تحت حمایت رژیم ایران، به‌دلیل اختلاف بر سر یک کامیون حامل مواد مخدر در شهر نوبل در حومه شمالی حلب، جایی که ۳نفر از ساکنان زاغیر از یک خانواده در این درگیری کشته شدند.
شایان ذکر است که این درگیری‌ها از روز گذشته به‌صورت متناوب ادامه داشته است.
بر این اساس، تعداد کشته‌شدگان در درگیری‌های مجدد بین گروه‌های شبه‌نظامی محلی مورد حمایت رژیم ایران در شهر نوبل به ۴نفر رسیده است.
این درگیری‌ها در بحبوحه تنش‌های فزاینده حداقل یک نفر از اعضای گروه‌های درگیر کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند. در همین حال، فرماندهی شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در آن منطقه، نیروهای ویژه‌یی را برای توقف درگیری‌های خشونت‌بار به شهر اعزام کرد.
شایان ذکر است که این منطقه عملیات قاچاق، عمدتاً مواد غذایی و مواد مخدر، توسط شبه‌نظامیان محلی تحت حمایت ایران در نبل و اعضای گروه‌های ارتش ملی در عفرین را تجربه کرده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/61514921-3ffc-4173-a678-d4e814de7553"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات