728 x 90

درگذشت پدر مجاهد امیر شجاعی در آلمان-پیام تسلیت خانم مریم رجوی

پدر شجاعی
پدر شجاعی

پدر مجاهد امیر شجاعی پس از ۴دهه مجاهدت و پشتیبانی از مجاهدین در مسیر آزادی مردم ایران، در آلمان درگذشت و به‌ فرزندان شهید و صدیقش پیوست.

پدر شجاعی متولد ۱۳۰۸ در اصفهان، از زمان شاه با آرمانهای مجاهدین آشنا بود. در تظاهرات انقلاب ضدسلطنتی شرکتی فعال داشت. از اولین روزهای پس از انقلاب به‌هواداری از مجاهدین برخاست. به‌زودی خانه‌اش به‌محل تشکیل نشستها و جلسات مجاهدین تبدیل شد.

پدر شجاعی مجاهد، فرزندانش را به ‌پیوستن به مجاهدین فراخواند و با تمام توش و توان به‌ پشتیانی از مجاهدین برخاست. پس از ۳۰خرداد۶۰ امکانات پدر هم‌چنان مأمن مجاهدینی بود که در شرایط زندگی مخفی تحت تعقیب پاسداران جنایتکار خمینی بودند. به‌همین دلیل پدر همواره هدف کینه و آزار و فشارهای مداوم دستگاه سرکوب رژیم در اصفهان قرار داشت. پاسداران جنایتکار یک‌بار در سال۱۳۶۰ و بار دیگر در سال۱۳۶۳ او را دستگیر کردند و تحت بازجویی و فشار و شکنجه قرار دادند. از او رد فرزندان مجاهدش و فعالیت‌های آنها را می‌خواستند، اما به‌دلیل پایداری و ایستادگی پدر به‌جایی نرسیدند و پس از ۲ماه مجبور شدند او را آزاد کنند.

با ادامه و تشدید فشارهای اطلاعات آخوندی علیه پدر و اعضای خانواده‌اش، او سرانجام راه تبعید در پیش گرفت و به ‌آلمان رفت. در دوران تبعید هم پدر به فعالیت‌هایش در افشای جنایات رژیم آخوندی و حمایت از مجاهدین ادامه داد. در تمامی تظاهرات افشاگرانه در محکومیت دیکتاتوری آخوندی در آلمان شرکت داشت و مشوق دیگران بود. پدر روزانه در میز کتاب شهر حضور می‌یافت و برای شرکت در تظاهرات به کشورهای دیگر سفر می‌کرد. از جمله ۲ماه در تحصن بزرگ ژنو شرکت کرد. در بسیاری از گردهمایی‌ها سخنرانی کرد و همیشه بر ادامهٔ راه شهیدان در نبرد با استبداد زیر پرده دین و حمایت از مجاهدین تأکید می‌کرد. صدای او که با لهجه‌ی شیرین اصفهانی در برنامه‌های ارتباط مستقیم یا همیاری با سیمای آزادی شرکت می‌کرد برای همهٔ اشرف‌نشانها صدایی آشناست.

پدر مجاهد امیر شجاعی روحیه‌یی جنگنده و امیدوار داشت و سخنانش برای اشرف‌نشانهایی که در فعالیت‌ها با او همراه بودند، انگیزاننده و الهام‌بخش بود. یارانش می‌گویند در سخت‌ترین شرایط از جمله در دوران پرفشار پس از بمباران اشرف و پایگاههای ارتش آزادی و کودتای ارتجاعی استعماری ۱۷ژوئن۲۰۰۳ می‌گفت من می‌دانم سرانجام پیروزی از آن راه مجاهدین و مسیر صدق و فدای سازمان و مسعود است.

او که دو تن از فرزندان و شماری دیگر از بستگانش در مسیر آزادی مردم ایران به‌شهادت رسیدند، داغ و فراق آنها را به نیروی جنگ و مقاومت هر چه بیشتر در مقابل دیکتاتوری آخوندی تبدیل کرد. این شهیدان از جمله عبارتند از:

-مجاهد شهید مراد شجاعی، فرزند پدر امیر که در سال۱۳۶۷ در جریان قتل‌عام زندانیان سیاسی سر بدار شد.

-مجاهد شهید کیان شجاعی، فرزند پدر امیر که در عملیات کبیر فروغ جاویدان به جاودانه‌فروغها پیوست.

- مجاهد شهید کاووس شجاعی، داماد پدر امیر که در عملیات کبیر فروغ جاویدان به‌شهادت رسید.

- مجاهد شهید علی طاهری، داماد پدر امیر که از سربداران سال۶۷ است.

و شماری دیگر از بستگان پدر امیر، از جمله برادرش، مجاهد شهید مهندس رحمان شجاعی، که در سال۱۳۶۱ پس از شکنجه‌های بسیار توسط دژخیمان خمینی تیرباران شد.

بی‌شک ارادهٔ استوار پدر امیر شجاعی هم‌چون همهٔ پدران و مادران مقاوم و مجاهد دیگر از فصلهای افتخار و سربلندی در مبارزه برای آزادی در تاریخچه‌ٔ مبارزات ملت ایران است.

پیام تسلیت خانم مریم رجوی

درگذشت پدر بزرگوار مجاهد امیر شجاعی را به همه بستگان و همشهریانش در اصفهان و به تمامی فرزندان مجاهدش در اشرف۳ و اشرف‌نشانها به‌ویژه در آلمان تسلیت می‌گویم.

براستی که پدر شجاعی با شجاعت و شرافت هرچه تمامتر تا آخرین دم حیات، حتی در شرایطی که در بیمارستان بستری بود، از یاری و همراهی با فرزندان مجاهدش در نبرد با استبداد خون‌آشام مذهبی دست بر نداشت.

پدر شجاعی که دو فرزند و برادر و شمار دیگری از بستگان نزدیکش در راه آزادی مردم ایران از رژیم ضدبشری و ضدایرانی آخوندها جان فدا کرده‌اند، تمامی این داغ و فراغ‌ها را به نیروی مقاومت و رزم بیشتر با دژخیمان حاکم تبدیل کرد و به یک سرمشق پایداری تبدیل شد.

درود و رحمت حق بر این پدر مجاهد که در اوج سرفرازی رستگار شد و به شهیدان پیوست و این پیام درخشان را از خود به یادگار گذاشت که به‌رغم تمامی فشارها و جنایات ضدانسانی رژیم آخوندها می‌توان و باید با وفاداری به آرمان آزادی و آزادگی شعله‌های مقاومت و پایداری پرشکوه برای پیروزی را هر چه فروزانتر ساخت.

-

-