728 x 90

درگذشت مجاهد پاکباز و والا، مسعود فرشچی از مسئولان و برنامه‌سازان سیمای آزادی در بیمارستان در آلبانی

مجاهد پاکباز و والا، امیرمسعود میرفرشچی
مجاهد پاکباز و والا، امیرمسعود میرفرشچی

مجاهد پاکباز و والا، مسعود فرشچی از مسئولان و برنامه‌سازان سیمای آزادی در سه‌شنبه شب ۱۵تیر در بیمارستان در آلبانی بر اثر بیماری حاد کم‌خونی(همولیتیک) درگذشت.

قهرمان والای مجاهد خلق مسعود فرشچی از سال۱۳۵۷ حین تحصیل در آمریکا به مجاهدین پیوست. او در شمار محصلان نخبه‌ای بود که متعاقباً تحصیلاتش را در رشته‌های ریاضیات و جامعه‌شناسی در دانشگاه یو.سی.ال.ای ادامه داد.

مسعود فرشچی که از خلبانان برجسته ارتش آزادیبخش بود در عملیات فروغ جاویدان از ناحیه دست مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

پیش از این‌که مسعود از آمریکا به اشرف برود، ناسا به‌خاطر استعداد فوق‌العاده‌اش به وی پیشنهاد استخدام داد، اما مسعود فرشچی خانه‌یی را هم که پدرش برای او خریده بود فروخت، پول آن را به مجاهدین داد و خود به سوی اشرف شتافت.

 

مسعود فرشچی ۴۳ سال از عمر ۵۹ ساله‌اش را بی‌وقفه برای آزادی خلق و میهنش به‌طور تمام وقت در سازمان مجاهدین خلق ایران و ارتش آزادیبخش ملی سپری کرد.

وی که خود شاخص شور و نشاط انقلابی و شادی بود بیش از دو دهه مدیریت برنامه طنز «پیک شادی» را در سیمای آزادی برعهده داشت و تا آخرین روزهای حیاتش در خیزش‌ها و جنبش‌ها، صدا و طنین آزادیخواهی و کانون‌های شورشی و جوانان قیام‌آفرین بود.

 

خانم مریم رجوی پرواز دریغ‌انگیز این مجاهد والای اشرفی و سرشار از صدق و صفا و خلاقیت و شور و نشاط انقلابی به‌ویژه در دوران پایداری پرشکوه برای پیروزی درا شرف و لیبرتی را تسلیت گفت.

خانم مریم رجوی هم‌چنین گفت: مسعود فرشچی به‌عنوان افسر خلبان عقابی در آسمان و شیری در رزم زمینی، دارای قریحهٔ سرشار هنری و در عین‌حال مظهر بی‌رنگی و افتادگی در مناسبات جمعی بود. او در انقلاب و وارستگی به راستی مربی و معلم همرزمانش و زبان‌زد مجاهدین بود.

 

برادر مجاهد مسعود رجوی از سال‌ها پیش مسعود فرشچی را به‌عنوان «گوهر بی‌بدیل» الگوی تمام‌عیار و همه‌جانبهٔ یک مجاهد خلق توصیف کرده بود که شاخص اخلاص و پاکبازی و فروتنی و پرداخت قیمت و شورش مجسم بر ایدئولوژی جنسیت و فردیت خودپرستانه است.

 

 

 

 

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5dd29faa-fbb9-4e4a-8e62-b6e553a267dd"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات