728 x 90

درگذشت مجاهد صدیق و قهرمان اسماعیل رضایی

مجاهد صدیق و قهرمان اسماعیل رضایی
مجاهد صدیق و قهرمان اسماعیل رضایی

مجاهد خلق اسماعیل رضایی، که از سه دهه پیش، با پیوستن به ارتش آزادی زندگی خود را وقف مجاهدت در راه خدا و خلق و نبرد در مسیر سرنگونی رژیم آخوندی کرده بود، پس از یک‌سال نبرد با بیماری بامداد دوشنبه ۲۴تیر۹۸ در بیمارستانی در آلبانی درگذشت و به یاران صدیق و شهیدش پیوست.

اسماعیل که در سال ۱۳۳۴ در روستایی از توابع قوچان در خانواده‌یی زحمتکش به دنیا آمده بود پس از طی یک زندگی سخت و پر رنج و اعزام اجباری به جبهه‌های جنگ ضدمیهنی، در سال ۱۳۶۸ به ارتش آزادی پیوست و در همهٔ نبردها و فراز و نشیب‌های سه دهه گذشته در اشرف و لیبرتی شرکت و حضور فعال داشت.

دوران پایداری در اشرف، یکی از فرازهای حیات درخشان این مجاهد خلق در نبرد با رژیم آخوندی به‌ویژه در مقابله با توطئه‌های این رژیم بود، به‌ویژه در زمانی که آخوندها با بیش از ۳۰۰بلندگو برای شکنجه مستمر روانی و زمینه‌سازی حمله به اشرف، سیرک کثیفی تحت عنوان خانواده مجاهدین به‌راه انداخته بودند.

رژیم آخوندی و اطلاعات بدنام آن، که از پیوستن اسماعیل به ارتش آزادیبخش و مجاهدین گزیده بودند، این مجاهد صدیق را با به‌کار گرفتن برخی خویشاوندان و دختر و برادرش به‌شدت تحت فشار می‌گذاشت تا وادار به تسلیم شود. اما اسماعیل قهرمان هر بار با ایستادگی بر سر پیمانش با خدا و خلق، توطئه سیرک آخوندی را در هم می‌شکست و از آزمایش سرفرازتر بیرون می‌آمد. سلام بر او که بر عهد و پیمانش با خدا و خلق تا به آخر استوار ماند.