728 x 90

درگذشت مادر مجاهد زهرا علیقلی

درگذشت مادر مجاهد زهرا علیقلی
درگذشت مادر مجاهد زهرا علیقلی

مادر مجاهد زهرا علیقلی مادر مجاهد شهید شهناز علیقلی پس از بیش از ۴دهه پشتیبانی و هواداری از مجاهدین و تحمل بیش از ۶سال اسارت در زندان دژخیمان خمینی روز جمعه اول تیر در تهران جاودانه شد و به‌فرزند شهیدش و جاودانه فروغهای آزادی پیوست.

مادر علیقلی که از سال۵۷ همراه با فرزندانش در تظاهرات ضدسلطنتی شرکت داشت، پس از انقلاب ضدسلطنتی از طریق فرزند قهرمانش شهناز علیقلی با مجاهدین آشنا شد. در دوران مبارزات افشاگرانهٔ سیاسی علیه رژیم خمینی، مادر خانهٔ خود را در اختیار مجاهدین گذاشت و خود با تمام توانش در خدمت نشستها و تجمعهایی که مرتباً در خانه‌اش برگزار می‌شد قرار گرفت. مادر در فعالیت‌ها و میتینگهای مجاهدین از جمله تظاهرات بزرگ مادران در اردیبهشت۱۳۶۰ شرکت فعال داشت.

پس از ۳۰خرداد۱۳۶۰ و در شرایطی که دژخیمان خمینی فرزندان مادر را دستگیر کرده بودند، او به فعالیت‌های خودش در پشتیبانی از تیمهای عملیاتی مجاهدین از جمله حمل و انتقال سلاح برای آنها شرکت داشت تا این‌که در سال۱۳۶۱ توسط پاسداران دستگیر و تحت شکنجه‌های شدید قرار گرفت و به‌مدت ۴سال در زندان بود. مادر مجاهد علیقلی بار دیگر در سال ۱۳۸۸ هنگامی که در مسیر رفتن به‌ اشرف بود دستگیر شد و سه سال دیگر را در زندان به سر برد.

مادر علیقلی از آن پس هم‌چنان در حمایت و پشتیبانی از مجاهدین از هر کاری که در توانش بود دریغ نمی‌کرد. او از جمله در تماس با برنامهٔ ارتباط مستقیم عشق و ارادت خود به مجاهدین را چنین ابراز کرد:

«دو فرزندم در اشرف هستند و افتخار می‌کنم به همه اشرفیها و این قلب بزرگم را که در اثر شکنجه‌های روحی و جسمی رژیم، مریض هست فدای همه اشرفیها می‌کنم.

امیدوارم که دولت عراق این‌را را بداند که بچه‌های اشرف و مجاهد بیدی نیستند که با این بادها بلرزند.

درود می‌فرستم بر هموطنانی که در اروپا و آمریکا از جون و مال خودشون گذشتند و به جای ماها صدای اشرفیها را به همه دنیا می‌رسونند دستشون درد نکند. و درود می‌فرستم بر خون پاک شهیدان، شهید عزیز خودم و همه شهیدان فروغ جاویدان و خون اشرف و موسی. خون شهیدان می‌جوشد مجاهد می‌خروشد.

دست همه‌شون را می‌بوسم و فدای اون صداشون که از پشت پنجره‌های شهر اشرف بر اثر ظلم رژیم عراق می‌گویند یا حسین یا مظلوم. ما هم از اینجا می‌گوییم یا حسین یا مظلوم. به خود امام حسین سپردمشون، سلام به همه شون برسونید».

درگذشت مادر مجاهد زهرا علیقلی را به فرزندان مجاهدش تسلیت می‌گوییم و برای این مادر مجاهد شادی روح و علو درجات آرزو می‌کنیم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4ba0eb8c-aca9-4de4-afcc-90a971c583c1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات