728 x 90

در تظاهرات مسکو ۵۰هزار نفر شرکت کرده و خواستار انتخابات آزاد و منصفانه بودند

تظاهرات در مسکو
تظاهرات در مسکو

تلویزیون سی.ان.ان گزارش داد:

ده‌ها هزار نفر روز شنبه به خیابانهای مسکو آمدند تا خواستار انتخابات محلی آزاد و منصفانه شوند.

صدها نفر دستگیر شده‌اند، گروه‌های ناظر می‌گویند ۵۰هزار نفر به تظاهرات در پایتخت روسیه آمدند که گفته شد یکی از بزرگترین تظاهراتهای سیاسی طی سالیان اخیر بوده است.

سی.ان.ان افزود: تظاهر کنندگان خواستار کاندیداهای مستقل در انتخابات مسکو بودند. بسیاری از مردم از فساد و سیاست ولادیمیر پوتین خسته شده‌اند.

خبرنگار سی.ان.ان از مسکو گزارش می‌دهد:

سؤال این است این تظاهراتها تا کی ادامه خواهد داشت و پوتین تا کجا می‌تواند آنها را تحمل کند؟

خبرنگار سی.ان.ان از مسکو: این تظاهرات مدتی است که در جریان است... چندین هفته است که جریان داشته است و آنچه که شما در هفته‌های پیش مشاهده می‌کردید این بود که نفرات کمتری شرکت می‌کردند ولی دستگیریهای بسیاری در مسکو صورت گرفت ولی دیروز دیدیم که تظاهر کنندگان بسیار زیادی شرکت کردند

مقامات روسیه کاملاً متعجب شدند که عملاً این تعداد مردم شرکت کردند.

هوا نیز بسیار خوب بود که عامل بسیار مهمی در این تظاهرات‌ها می‌باشد سازماندهندگان و گروه‌های ناظر می‌گویند که حدود ۵۰هزار نفر شرکت کرده بودند...

مقامات گفتند حدود ۲۰هزار نفر شرکت کرده بودند ولی شرکت مردم عظیم بود. سه موضوع در این تظاهرات‌ها نقش داشتند از یک طرف تظاهر کنندگان می‌گویند آنها خواستار شرکت کاندیداها در انتخابات هستند و حتی برخی از کاندیداهای اپوزیسیون قبل از انجام تظاهرات دستگیر شدند و رهبر اصلی اپوزیسیون آلکسی نوالنین مدتی است که در زندان است. از طرف دیگر برخی شعارهایی علیه ولادیمیر پوتین و علیه حکومت او سرداده شد. عنصر مهم دیگر بیرحمی پلیس بود که بسیاری از افرادی که در تظاهرات شرکت کرده بودند می‌گفتند دیگر بس است و خواستار تغییر هستند.

نکته مهم این است که باید دید آخر هفته آینده آیا مقامات روسیه اجازه این تظاهرات‌ها را خواهند داد یا خیر؟

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات