728 x 90

دبیر کمیته اپیدمیولوژی و پژوهش کمیته علمی: بروز مجدد مرگ‌های سه‌رقمی کرونایی دور از انتظار نیست

بیماران بستری کرونا
بیماران بستری کرونا

اُمیکرون در خط حمله، عنوان روزنامه حکومتی رسالت است که با اعتراف به‌ سرعت افسارگسیختگی سویه جدید اُمیکرون، نوشت هم‌اکنون اُمیکرون «توانست زودتر از آنچه فکرش را می‌کردیم به سویه غالب کشور تبدیل شود».

علیرضا ناجی رئیس مرکز ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی در همین رابطه اظهار داشت: «اگر اجازه دهیم که اُمیکرون آزادانه بچرخد ۲/۵برابر دلتا می‌تواند سریع‌تر یک پیک را به‌وجود آورد؛ یعنی بسیار بسیار سرعت بالایی دارد. . ». .
... خیز ششم کرونا آغاز شده و نقشه کرونایی کشور به رنگ قرمز و نارنجی تغییریافته و بیش از ۱۰۰شهرستان در وضعیت زرد، ۸شهرستان نارنجی و یک شهرستان قرمز است. .
دبیر کمیته اپیدمیولوژی و پژوهش کمیته علمی رژیم اظهار داشت فعلاً در شاخه بالارونده موج اُمیکرون قرار داریم و بروز مجدد مرگ‌های سه‌رقمی کرونایی دور از انتظار نیست...
وی گفت: بازگشایی‌ها همان مواردی هستند که دو هفته دیگر تأثیرشان را می‌بینیم. قطعاً این بازگشایی‌ها اثرات نامطلوبی خواهند داشت و تردیدی در این زمینه وجود ندارد. حتی اگر این بازگشایی‌ها همین امروز هم متوقف‌شده و تعطیل شوند، تا نیمه بهمن‌ماه نتیجه آنچه را که در یک ماه گذشته تاکنون انجام داده‌ایم، خواهیم دید. (روزنامه حکومتی رسالت ۷بهمن). .

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/eecf3253-06d5-4eae-bdbc-09180693f67e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات