728 x 90

داگ بلادت نروژ و اکسپرسن سوئد؛ گزارش درباره مراکز جاسوسی و بنیادگرایی (ضد) امام علی وابسته به وزارت اطلاعات آخوندی

داگ بلادت نروژ و اکسپرسن سوئد گزارش درباره مراکز جاسوسی و بنیادگرایی
داگ بلادت نروژ و اکسپرسن سوئد گزارش درباره مراکز جاسوسی و بنیادگرایی

داگ بلادت نروژ و اکسپرسن سوئد

گزارش درباره مراکز جاسوسی و بنیادگرایی (ضد) امام علی

وابسته به وزارت اطلاعات آخوندی

سرویس امنیتی پلیس نروژ از وزارت دادگستری تقاضا کرده

تا اخراج ملای مسجد (ضد) امام علی را مورد ارزیابی قرار دهد

چرا که این مرد در واقع برای اطلاعات رژیم ایران کار می‌کند

مجمع (ضد) اهل بیت که پشت این‌گونه مراکز

با پوشش مذهبی در اروپاست، مستقیماً به خامنه‌ای وصل است

رادیو تلویزیون سراسری نروژ ان آرکو در سال۲۰۱۰ گزارش کرد

که یکی ار اهداف مرکز (ضد) امام علی در نروژ

آماده‌سازی عقیدتی برای به اجرا گذاشتن فعالیت‌های تروریستی است

روزنامه داگ بلادت نروژ و روزنامه اکسپرسن سوئد گزارشی تحقیقی درباره مراکز جاسوسی و بنیادگرایی (ضد) امام علی در کشورهای اسکاندیناوی که از زیر مجموعه‌های مجمع (ضد) اهل بیت و از شعبه‌های وزارت اطلاعات رژیم آخوندی است، به‌طور مشترک و با همکاری یکدیگر، درج کرده‌اند. در این گزارش آمده است:

در یک محدوده صنعتی به فاصله ۱۰دقیقه تا مرکز شهر اسلو پایتخت نروژ، مرکز (ضد) امام علی قرار دارد.

این مرکز در پوشش مسجد، همزمان با دریافت کمک مالی دولتی از مقامات نروژی، مبالغ میلیونی را مستقیماً از رژیم ایران دریافت کرده است.

حالا سرویس امنیتی پلیس نروژ قصد دارد ملای این مرکز را اخراج کند. بر اساس اطلاعات روزنامه داگ بلادت او از رابطه خویش با وزارت اطلاعات رژیم ایران تعریف و تمجید کرده و به آن مباهات کرده است.

طی ۳سال گذشته این مرکز حدود یک میلیون کرون کمک مالی دولتی دریافت کرده است.

داگ بلادت و اکسپرسن حالا می‌توانند افشا کنند:

این مرکز در سال۲۰۰۴، توسط فردی که مقیم ایران است و آنزمان پست و مقام بالایی در سفارت رژیم ایران در اسلو داشت، ۵۰هزار یورو دریافت کرد.

از اسناد ثبت املاک چنین برمی‌آید که این مرکز از سال۲۰۰۴ تا ژوئیه امسال- تیر ماه در مالکیت شاخه سوئدی مجمع (ضد) اهل بیت که توسط خمینی تأسیس شد- بوده است.

بر اساس منابع روزنامه داگ بلادت، این سازمان حقوق ملاهای این مرکز را پرداخت کرده و بر محتوای کار این مرکز کنترل داشته است. مجمع (ضد) اهل بیت در پشت این‌گونه مراکز در پوشش یک شبکه مذهبی تحت کنترل رژیم ایران قرار دارد که دارای مراکزی در سرتاسر دنیاست.

این اطلاعات از طریق دسترسی به اسناد ثبت شده رسمی نروژ و سوئد و هم‌چنین تماس با چندین منبع که با فعالیت‌های این مرکز آشنایی دارند کسب شده است.

داگ بلادت تلاش کرده تا با ملای مرکز (ضد) امام علی تماس بگیرد اما موفق نشد. سفارت رژیم ایران نیز به سؤالات داگ بلادت جواب نداده است

شاخه اسکاندیناوی مجمع (ضد) اهل بیت وابسته به رژیم ایران ۲میلیون و ۲۵هزار کرون برای خرید این مکان اختصاص داده است

دو منبع مستقل از یکدیگر- توضیح می‌دهند که مرکز (ضد) امام علی توسط مقام‌های رژیم ایران تأسیس شد.

یکی از منابع به داگ بلادت می‌گوید: "یک نماینده از سوی وزارت امور خارجه رژیم ایران به اطراف واکناف اروپا سفر می‌کرد و ۵۰هزار یورو را در شهرهای اروپایی تحت عنوان اهداف مذهبی توزیع می‌کرد. این، همان فردی بود که ابتکارعمل را به‌دست گرفت، با ۳-۴ نفر از نروژیهای ایرانی تبار در اینجا تماس گرفت و از آنان خواست که این مرکز را تأسیس کنند".

داگ بلادت از هویت دیپلماتی که این منبع در مورد آن صحبت می‌کند، مطلع است، و می‌داند که او درمأموریتهای رسمی در نروژ، رژیم ایران را نمایندگی کرده است. او برای مدتها پست و مقام بالایی در سفارت داشت، اما در حال حاضر در ایران کار می‌کند. این دپیلمات به سؤالات دادگ بلادت جواب نداده است.

در وب سایت مجمع (ضد) اهل بیت در ایران آمده است که آنان تا سال۲۰۱۵- در ۴۰کشور اروپایی از جمله نروژ و سوئد حضور داشته‌اند. در عین حال آنان هدایای نقدی به فعالیت‌های به‌اصطلاح مذهبی در نروژ و سوئد، علاوه بر ۱۸کشور اروپایی دیگر، پرداخت کرده‌اند.

مجمع (ضد) اهل بیت خودش اعلام می‌کند با سازمان توسعه اسلامی- یک سازمان مذهبی رژیم ایران که تحت‌نظر خامنه‌ای است، و در تابستان سال۱۹۸۲ برای ترویج افکار رژیم ایران تأسیس شد، همکاری می‌کند.

داگ بلادت به گزارش سالانه و حساب‌های مسجد (ضد) امام علی که جهت دریافت حمایت مالی دولتی به استانداری تحویل داده شده دسترسی داشته است. در حساب‌های مربوط به سال۲۰۱۸ – این مرکز یک وام میلیونی جدید از سوی مجمع (ضد) اهل بیت در سوئد دریافت کرده است.

مرکز (ضد) امام علی و سفارت رژیم ایران به سؤالات داگ بلادت جواب نداده‌اند. داگ بلادت تلاش کرد تا به مجمع (ضد) اهل بیت در ایران، ویکسری از کانالهای آنان در اروپا دسترسی پیدا کند، اما موفق نشد

به‌دنبال افشاگری داگ بلادت در خصوص ارسال پول از سوی رژیمهای خودکامه به جوامع دینی نروژی، سیاستمدارانی از حزب سوسیالیست چپ، از طریق حزب کارگر تا حزب پیشرو هشدار داده‌اند که این پولها در عمل می‌تواند به‌عنوان ابزاری برای گسترش و ترویج اسلام بنیادگرا مورداستفاده قرار گیرد.

رادیو تلویزیون سراسری نروژ ان آر کو، در سال۲۰۱۰ گزارش کرد که مرکز (ضد) امام علی نروژ - که "تنفر علیه غرب را ترویج می‌کند" از رژیم ایران پول دریافت کرده است. هدف آماده‌سازی عقیدتی در میان مسلمانان در نروژ برای به اجرا گذاشتن فعالیـهای تروریستی است.

سرویس امنیتی پلیس نروژ از وزارت دادگستری تقاضا کرده است تا اخراج ملای مسجد (ضد) امام علی را مورد ارزیابی قرار دهد. این درخواست به‌خاطر "منافع اساسی ملی"و"امنیت کشور" باید صورت گیرد چرا که این مرد در واقع برای اطلاعات رژیم ایران کار می‌کند.

به گفته یک منبع مطلع ارتباطات بین این‌گونه مساجد و رژیم ایران در کل اروپا امری رایج است. هدف افزایش نفوذ رژیم ایران و ایجاد امکان و فضای عضوگیری افراد مسلمان یا شیعی برای مأموریتهای مختلف از جمله پولشویی است. مجمع (ضد) اهل بیت نقش مهمی در این کار ایفا می‌کند.

این مجمع تحت‌نظر خامنه‌ای، که در عین حال نیروهای نظامی خود را داشته و فعالیت‌های اقتصادی خویش را انجام می‌دهد، قرار دارد.

در اسنادی که داگ بلادت و اکسپرسن در نزد مدیریت استانداری به آن دسترسی پیدا کردند آمده است که پرونده مسجد (ضد) امام علی راه به ایران و فردی به اسم محمد سالار می‌برد. او چندین سال پست و مقام بالایی در مجمع (ضد) اهل بیت در ایران داشته است: عضو شورای استراتژیک و راهبردی آنان، و نایب‌رئیس بخشهای بین‌المللی این سازمان بوده است. (داگ بلادت: ۳۰آبان)