728 x 90

دادستان کل رژیم: آمار وحشتناک استفاده از فضای مجازی هشداری به مسئولان است

آمار وحشتناک استفاده از فضای مجازی هشداری به مسئولین است
آمار وحشتناک استفاده از فضای مجازی هشداری به مسئولین است

دادستان کل رژیم روز یکشنبه ۵ اسفند ۹۷ با حمله به دولت روحانی گفت: مدیرانی در پس پرده مدیریت‌شان به‌گونه‌یی سنگر گرفته‌اند که کسی متوجه نمی‌شود و دنبال خیانت هستند.

محمد جعفر منتظری که خبرگزاری حکومتی فارس صحبت‌های او را منتشر کرد در هراس از فضای مجازی گفت: یکی از اعتراضات و حرف‌ها و گله‌های ما به مسئولان فرهنگی و به کسانی که امروز سردمدار مدیریت فضای مجازی هستند همین است که چرا باید در جامعه اسلامی ما این‌قدر رها باشد که شاهد این‌همه جرم و گناه در جامعه باشیم؟

وی درباره رشد فزاینده استفاده هموطنان از فضای مجازی، افزود: این آمار وحشتناکی است و این هشداری به مسئولین است. خطاب من به کسانی است که می‌توانند این فضا را از آلودگی‌ها پاک کنند ولو ۵۰درصد هم که بتوانند. آمار واصله‌ای از ۱۰ماهه که بستر این جرایم فضای مجازی و جرایم رایانه‌ای نسبت به سال گذشته ۱۴۰درصد افزایش داشته است.

منتظری که ارتباطات از طریق شبکه‌های اجتماعی را فضای ننگ‌آور توصیف کرد در ادامه گفت: مسئولان انتظامی می‌دانند که چه فضای ننگ‌آوری در جامعه ایجاد شده است. سری به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای بزنید؛ چه کسی مسئول است؟ خطاب من به «شخص وزیر ارتباطات» است که یک روزی باید در پیشگاه خداوند متعال جوابگو باشد که برای پاکسازی فضای مجازی همکاری نکرده و نمی‌کند و مصوبات شورای عالی فضای مجازی را زیر پا می‌گذارد. ما هم می‌گوییم وقتی اراده نباشد به نوعی فرار می‌کنند.

قابل ذکر است که روز ۱۴ اسفندماه سال جاری جواد جاوید نیا معاون فضای مجازی دادستان کل رژیم نسبت به فضای مجازی ابراز نگرانی کرد و گفت: ۹۰درصد فضای مجازی کشور در اختیار بیگانگان است ‌ و هدف اصلی آنان نیز تغییر ذائقه جامعه است. همه باید با برنامه‌ریزی به اقدامات ضد نظام و ضداخلاقی دشمنان و (مجاهدین) واکنش قاطع نشان دهند.

وی افزود: با توجه به این‌که دشمنان، لشکر سایبری علیه انقلاب اسلامی به راه انداخته‌اند، دلسوزان نظام نیز باید با راه‌اندازی فضای رسانه‌یی علیه دشمن، نقاط قوت و ضعف دشمن را شناخته و بر اساس آن تحلیل مناسب انجام دهند.

جاوید نیا وحشت خود از اینستاگرام را نشان داد و گفت: طی رصدی که سال گذشته انجام شد هر روز محتوای مجرمانه بسیاری در اینستاگرام منتشر می‌شود.

لازم به یادآوری است که در دیماه گذشته آخوند محمد جعفر منتظری دادستان رژیم آخوندی در سخنانی به وحشت رژیم از فضای مجازی اعتراف کرد و گفت: ”در صورت مدیریت نشدن فضای مجازی در کشور، روزبه‌روز وضع‌مان بدتر خواهد شد.“

وی که در جلسه بررسی تهدیدات حوزه فرهنگی رژیم سخنرانی می‌کرد در وحشت از رشد و گسترش اعتراضات و تنفر مردم از رژیم به تهدید و ارعاب متوسل مردم شد و با دجالیت گفت: ” اگر کسی بخواهد مقدسات اسلام را بازیچه بگیرد و به تذکرات گوش ندهد وظیفه دستگاه قضایی است که برخورد کند.“

همچنین خبرگزاری حکومتی تهران پرس به عقب‌ماندگی رژیم در فضای مجازی اعتراف می‌کند و می‌گوید ما(و نظام حکومتی ما) به‌دلیل فرهنگ خاص خود نتوانسته‌ایم در این زمینه بر دشمن پیشی بگیریم که هیچ، همواره از دشمن در این پهنه عقب بوده‌ایم و ضربات سهمگینی نیز از همین رهگذر متحمل شده‌ایم.به‌جرأت می‌توان گفت در فضای مجازی مربوط به تلگرام، دشمن و به‌طور خاص سازمان منافقین خلق حاکمیت دارد. برای کسانی که با شگردهای این سازمان آشنا باشند این سخن به هیچ عنوان گزافه نیست بلکه عین واقعیت می‌باشد.

این منبع می‌افزاید: فرهنگ براندازی که امروزه در شبکه‌های اجتماعی حاکم است را -اگر نگوییم صد درصد، بمیزان بسیار بالایی متأثر از ادبیات و لحن براندازانه و بسیار ملموس سازمان به‌اصطلاح «مجاهدین خلق» است. در اغلب گروه‌های تلگرامی اعم از گروه‌های سیاسی و خیلی از گروه‌های اجتماعی این فرهنگ موج می‌زند. شاید باورمان نشود که خیلی از گروه‌های به‌اصطلاح اصول‌گرا و به ظاهر مؤمن به انقلاب نیز از خطر نفوذ « فرهنگ منافقانه این سازمان» در امان نیستند. به این می‌گویند حاکمیت مرموزانه و بی‌سر و صدا در پهنه‌ای که تا درون خانه‌های مسئولان نظام و در بالاترین سطوح ادامه دارد. این روزها می‌بینیم که خیلی از فرزندان افراد مؤمن و حزب‌اللهی و وابسته به نظام نیز تا فرق سر در فضای مجازی تحت حاکمیت منافقین فرو رفته‌اند و متوجه نیستند.

نگرانی یکی از سرکردگان انتظامی همدان از فعالیت شبکه‌های اجتماعی مجاهدین