728 x 90

دادستانی رومانی: مرگ غلامرضا منصوری همراه با خشونت بوده است

غلامرضا منصوری قاضی فراری رژیم ایران
غلامرضا منصوری قاضی فراری رژیم ایران

به گزارش رسانه‌های رومانی نتایج اولیه کالبدشکافی جسد غلامرضا منصوری نشان می‌دهد که مرگ او با "خشونت" همراه بوده است.

این رسانه‌ها به‌نقل از دفتر دادستانی بخارست گزارش داده‌اند که روی جسد او اثر "جراحات ناشی از ضربه"دیده شده که"با یک جسم سخت"وارد شده است و نمی‌تواند در حالت طبیعی ایجاد شود. بنا بر این گزارشها دادستانی بخارست گفته است که مرگ منصوری در شرایطی رخ داده که با"شتابزدگی" همراه بوده است.

جسد آخوند منصوری، قاضی فراری جمعه ۳۰خرداد در هتلی در بخارست رومانی پیدا شد که ۱۰روز در آنجا اقامت داشت.

پلیس رومانی گفته بود که منصوری از ارتفاع بالا در طبقه پنجم هتل به پایین راهروی نورگیر در طبقه هم‌کف افتاده و جان خود را از دست داده است.

دادستانی بخارست گفته است که تحقیقات در محل حادثه و جمع‌آوری مدارک و شواهد انجام شده و فیلم‌های دوربینهای مداربسته را هم در اختیار دارد.

به‌اعتراف رسانه‌های حکومتی وزارت‌خارجهٔ رومانی سفیر ایران در بخارست را احضار و نسبت به‌اظهارات مقام‌های کشور درباره مرگ غلامرضا منصوری ابراز شگفتی کرد.

وزارت‌خارجه رومانی در بیانیه‌یی نسبت به اظهارنظرهای رسمی رژیم آخوندی نوشت: اقدام وزارت‌خارجهٔ ایران برای ارسال یادداشت در تاریخ ۳۱خرداد و نیز اظهارنظرهایی که برخی مقام‌های رسمی این کشور دربارهٔ تحقیقات مربوط به‌مرگ منصوری می‌کنند، مایه شگفتی است.

آخوند محمد جعفر منتظری دادستان کل رژیم درباره قتل آخوند منصوری گفت: الآن پرونده به این مهمی در جریان رسیدگی است و در این مقطع زمانی پاسخ دادن به‌بعضی از این ابهامات یا ورود بعضی از این سؤالات در روند رسیدگی ممکن است که ایجاد اشکال بکند.

در جریان جنگ گرگها در قتل آخوند منصوری، حسام‌الدین آشنا مشاور آخوند روحانی طی توئیتی نوشت: «این چه پرونده‌یی است که از نمایندهٔ دادستان تا معاون قوه همه اصرار دارند که مرگ متهم کلیدی و فراری آن صدمه‌یی به‌روند رسیدگی نخواهد زد! آنها چگونه قبل از رسیدگی به پرونده، چنین یقینی را احراز کرده‌اند؟».