728 x 90

خیزش مردم در نقاط مختلف پایتخت در شانزدهمین روز قیام سراسری با شعارهای از زاهدان تا تهران جانم فدای ایران

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

ایران قیام سراسری – شماره ۲۹

خیزش مردم در نقاط مختلف پایتخت در شانزدهمین روز قیام سراسری با شعارهای

مرگ بر خامنه‌ای، از زاهدان تا تهران جانم فدای ایران، مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر

 

از صبح امروز، ۹مهرماه ۱۴۰۱، همزمان با اعتصاب و تظاهرات سراسری دانشجویان، دهها نقطه تهران به‌ویژه مناطق مرکزی شهر صحنه تظاهرات اقشار مختلف مردم بود. این تظاهرات و اعتصابات که در طول روز و به‌رغم سرکوب وحشیانه دو هفته اخیر صورت می‌گرفت، همراه با شعارهای کوبنده، «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر» نشان داد که شعله قیام تا سرنگونی رژیم آخوندی زبانه می‌کشد و فروزانتر می‌شود.

جنگ و گریز خیابانی در تهران در بسیاری از مناطق مانند خیابانهای جمالزاده، بولوار کشاورز، پاستور، جمهوری، انقلاب، کارگر شمالی، نارمک، تهرانپارس، نازی‌آباد، خانی آباد، افسریه، خیابان نبرد، میدان شهدا، سرآسیاب و میدان امام حسین گزارش‌شده است. حوالی ظهر امروز رژیم درمانده آخوندی در وحشت از گسترش تظاهرات گشت هوایی هلیکوپتر راه انداخته است. جوانان در خیابان جمهوری با بستن مسیر خودروها با شعار «مجتبی بمیری، رهبری‌رو نبینی» تظاهرات کردند. در خیابان کارگر تظاهر کنندگان شعار می‌دادند، «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت». در میدان انقلاب جمعیت زیادی شعار «مرگ بر دیکتاتور» می‌دادند. در سعادت آباد، شعار مردم و جوانان، «از زاهدان تا تهران، جانم فدای ایران» بود. در چهارراه طالقانی، تجمع بزرگ جوانان و مردم شکل گرفت. در خیابان نادری، جوانان شورشی با نیروهای سرکوبگر درگیر شدند. در بزرگمهر و نادری، جوانان با سنگ به مقابله با مزدورانی که به تظاهر کنندگان حمله کرده بودند پرداختند. در جمال‌زاده جمعیت بزرگی شعار می‌دادند «مرگ بر ستمگر نه شاه می‌خوایم نه رهبر»، در لاله‌زار تظاهر کنندگان شعار می‌دادند «امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه». در شهر قدس نیز مردم تظاهرات کرده و شعارهای ضدحکومتی دادند. در علاءالدین تهران مزدوران سرکوبگر رژیم با پرتاب گاز اشک‌آور تلاش کردند مانع تظاهرات شوند. در بلوار کشاورز، جمعیت شعار می‌دادند، «ایرانی باغیرت حمایت حمایت» و «مرگ بر دیکتاتور». جمعیت زیادی نیز در مقابل دانشگاه تهران شعار «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» و «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر» سردادند.

با شروع تاریکی در صادقیه جمعیت بزرگ جوانان و مردم قیام‌آفرین به خیابان آمدند. در خیابان حافظ، درگیری شدید میان جوانان و پاسداران جریان داشته و صدای شلیک بگوش می‌رسد. در متروی قیطریه، جمعیت شعار می‌دهند، «مرگ بر دیکتاتور». در خیابان انقلاب آتش و دود همه جا به چشم می‌خورد و حالت منطقه جنگی پیدا کرده است. در قلهک جوانان شعار می‌دهند «امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه». در خیابان ولیعصر جمعیت بزرگ مردم و جوانان با شعار «مرگ بر خمینی» به خیابان آمده‌اند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹مهر۱۴۰۱ (اول اکتبر۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9cb06909-936b-41c8-8674-8fcfbc605cce"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات