728 x 90

خودکشی دلخراش یک دانش‌آموز ۱۱ساله بازتاب سیاست‌های چپاولگرانه و جنایتکارانه رژیم آخوندی

کمیسیون آموزش و پرورش
کمیسیون آموزش و پرورش

شورای ملی مقاومت - کمیسیون آموزش و پرورش

خود کشی دلخراش یک دانش‌آموز ۱۱ساله بازتاب سیاست‌های چپاولگرانه و جنایتکارانه رژیم آخوندی

خودکشی دلخراش محمد موسوی‌زاده، دانش‌آموز ۱۱ساله بوشهری، به‌دلیل فقر و نداشتن تلفن همراه برای درس خواندن از طریق آنلاین، بار دیگر نشان داد ظلم و ستم و فساد و تبعیض فاشیسم دینی حاکم بر ایران تمام عرصه‌های زندگی مردم ایران را در برگرفته است.

خبرگزاری حکومتی رکنا به‌نقل از مادر محمد نوشت: «دو سه ماه مشکل داشتیم. پسرم گوشی درستی نداشت. زندگی درستی نداشتیم. بچه معلول دارم. تو خونه اجاره هستم. شوهرم مریضه. چند تا بچه دارم. محمد گوشی می‌خواست. گوشیمون خراب بود نه صدا می‌رسوند نه عکس می‌گرفت. هیچی نمی‌گفت. معلم می‌گفت صدا بفرست عکس بفرستید. به معلمش گفتیم. معلمش گفت برو برای بابات بگو برای من نگو. اینجوری بود داستان ما اینجوری بود».

محمد تنها نمونه نیست. روز ۲۴شهریورماه نیز مانی، یک دانش‌آموز ۱۴ساله در کرمانشاه، به‌دلیل عدم توان مالی خانواده‌اش امکان تهیه گوشی همراه را نداشت، برای کسب درآمد اقدام به کولبری کرده بود، تحت تعقیب مأموران رژیم قرار گرفت و از کوه سقوط کرد و جان سپرد.(همشهری ۲۴شهریور۹۹)

این وقایع تأسف‌بار در حالیست که به‌رغم ادعای اولیه رژیم جنایتکار آخوندی مبنی بر حل مسأله تلفن هوشمند و اینترنت رایگان برای دانش‌آموزان، کارگزاران حکومتی از احتمال ترک‌تحصیل ۳۶٪ از دانش‌آموزان به‌دلیل فقر و نداشتن امکان تهیه تلفن همراه یا تبلت به‌ویژه در نقاط روستایی و دوردست خبر‌ می‌دهند(روزنامه جوان، ارگان سپاه ۱۵شهریور۹۹). مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: «بیش از ۲۴۰هزار دانش‌آموز استان کرمان، فاقد تلفن همراه هوشمند هستند»(روزنامه جوان، ۱۱شهریور۹۹)

وضعیت فاجعه‌بار دانش‌آموزان و فرزندان کارگران و زحمتکشان، به‌ویژه در مناطق محروم کشور، نتیجه سیاست‌های جنایتکارانه و چپاولگرانه فاشیسم دینی حاکم بر ایران است. در حالی‌که بخش عظیمی از مردم ایران امکان تأمین ماسک و مینیمم‌های ضروری برای مقابله با کرونا را ندارند، رژیم آخوندی ثروتهای ملی را یا چپاول می‌کند و یا در برنامه‌های موشکی و اتمی و جنگ‌افروزی خارجی هدر می‌دهد.

شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون آموزش و پرورش

۲۲مهر۱۳۹۹