728 x 90

خلاصه مهمترین اخبار ایران و جهان – نیمروزی – ۱۶مهر ۹۸

خلاصه مهمترین اخبار ایران و جهان - نیمروزی
خلاصه مهمترین اخبار ایران و جهان - نیمروزی

حکومت نظامی اعلام نشده در لردگان

رژیم آخوندی در وحشت از خیزش مردم لردگان هم‌چنان حکومت نظامی اعلام نشده در این شهر برقرار کرده است. در ورودیهای شهر تمام خودروها را بازرسی می‌کنند. همچنین رژیم در داخل شهر لردگان تانک و زرهی مستقر کرده است.

 

ظافر العانی: شبه‌نظامیان رژیم ایران مشغول کشتار مردم عراق هستند

ظافر العانی نماینده پارلمان عراق گفت:‌ دلایلی که تظاهرات برای آن انجام شد هنوز باقی است. شبه‌نظامیان رژیم ایران با خونسردی بواسطه تک‌تیراندازان مستقر در پشت‌بام خانه‌ها اقدام به کشتار می‌کنند.

 

بررسی راههای مقابله با دخالت‌های شرورانه رژیم ایران

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه انگلستان دخالت‌های شرورانه رژیم آخوندی را بررسی کرد. وی در حساب توئیتری خود نوشت:‌. ما در مورد اهداف بلندمان برای توافقنامه آزاد تجاری و در مورد راه‌های مقابله با دخالت‌های شرورانه رژیم ایران در خاورمیانه و طرح های ترکیه برای تهاجم احتمالی به سوریه صحبت کردیم.

 

ابراز نگرانی حکومت آخوندی از اعتراضات مردم عراق

علی ربیعی سخنگوی دولت آخوند روحانی قیام مردم عراق را حادثه‌یی تلخ توصیف کرد.

علی ربیعی: از هر گونه ناآرامی و تنش در کشورهای همسایه نگران و متأثر می‌شویم و خواهان اهتمام جدی در خصوص حفظ آرامش در همه کشورهای منطقه هستیم.

 

شکنجه‌گاه جدید در زندان گوهردشت کرج

رژیم جنایتکار آخوندی به‌منظور فشار بر زندانیان زندان گوهردشت اقدام به ایجاد شکنجه‌گاهی به نام بند امن در این زندان کرده است. این شکنجه‌گاه در بند ۹زندان گوهردشت کرج قرار دارد. زندانیان در این بند از حداقل امکانات و شرایط اولیه انسانی محروم هستند.