728 x 90

خشکسالی و سوء‌مدیریت منابع آبی سدهای خوزستان را در شرایط ناگواری قرار داده است

بحران کم آبی در سدهای خوزستان
بحران کم آبی در سدهای خوزستان

خبرگزاری حکومتی رکنا در رابطه با وضعیت بحرانی آب و سدهای خوزستان نوشت: سدهای خوزستان در وضعیت بحرانی قرار دارند. بر اساس گزارش یک کارشناس مدیریت منابع آبی خوزستان؛ خشکسالی و سوء‌مدیریت منابع آبی سدهای خوزستان را در شرایط ناگواری قرار داده است. هم‌اکنون حدود ۱۲درصد حجم مفید سدهای خوزستان پر است. اما برآوردها نشان می‌دهد که در پایان مهر، حجم مفید سدهای خوزستان به کمتر از ۶درصد خواهد رسید. وی افزود: سدهای خوزستان در وضعیت بحرانی قرار دارند. خشکسالی و سوء‌مدیریت منابع آبی سدهای خوزستان را در شرایط ناگواری قرار داده است. (خبرگزاری حکومتی رکنا۲۸ شهریور)

 

در همین حال سایت حکومتی تجارت‌نیوز نوشت: درباره ادامه بحران آب نوشتند: کم‌آبی هم‌چنان به‌عنوان یکی از مشکلات بزرگ ادامه دارد و شایعات واردات آب به ایران هنوز داغ است بحث آب در مقابل صادرات نفت هم موضوع تازه‌یی در ایران نیست. (سایت حکومتی تجارت نیوز- ۲۶شهریور)

 

 

هم‌چنین استاندار رژیم در استان گلستان اعلام کرد که ۳۰درصد از مساحت خلیج گرگان خشک شده است،

به اعتراف رسانه‌های حکومتی، خلیج گرگان که وسعتی ۴۰۰ کیلومتر مربعی دارد در صورت خشک شدن آن، نه تنها این اکو سیستم با ارزش نابود می‌شود بلکه به یکی از بزرگترین کانون‌های ریزگرد در شمال کشور تبدیل می‌شود.

علاوه بر خشک شدن بخشی از خلیج گرگان، بر اساس آمار منابع طبیعی استان گلستان ۳۰۰هزار هکتار از اراضی استان در معرض بیابانی شدن قرار دارد. (خبرگزاری حکومتی تسنیم ۲۵شهریور)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات