728 x 90

خشم و اعتراض مردم از قطع مکرر برق با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای، مرگ بر دیکتاتور»

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

خشم و اعتراض مردم از قطع مکرر برق با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای، مرگ بر دیکتاتور»

در تهران، کازرون، بوشهر، کردکوی، گنبدکاووس، همدان، پاکدشت، کهریزک، آق قلا

 

خانم مریم رجوی با درود به معترضان گفت کمبود شدید برق در حالیست که سرمایه‌های کشور توسط سردمداران رژیم چپاول و یا صرف سرکوب و جنگ‌افروزی و پروژه‌های ضدملی اتمی و موشکی می‌شود. فقر و بیکاری و نابودی زیرساختها ارمغان رژیم آخوندی است و تنها راه دستیابی به آزادی و عدالت سرنگونی این رژیم است

 

شب گذشته به‌دلیل قطعیهای مکرر برق، مردم در تهران (تهران پارس و سعادت‌آباد) و بسیاری از شهرها از قبیل کازرون، کردکوی، گنبد کاووس، همدان، پاکدشت، آق‌قلا و بوشهر به خیابان‌ها ریخته و شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر دیکتاتور سردادند. در برخی از شهرها مردم در مقابل فرمانداری یا اداره برق دست به تجمع زدند. در کردکوی معترضان خیابان منتهی به فرمانداری را مسدودکردند. صبح امروز نیز، صنف پلاستیک در کهریزک در اعتراض به قطع مکرر برق به داخل اداره برق منطقه رفته و دست به اعتراض زدند.

 

قطع برق در سراسر کشور که مدتهاست جریان دارد طی دو روز گذشته ابعاد وسیعتری به خود گرفته و در بسیاری از شهرها از جمله تهران و کرج، برق بدون اطلاع قبلی ساعتها قطع می‌شود، چیزی که باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی می‌شود و به‌خصوص در شرایطی که پیک پنجم کرونا بخشهای وسیعی از ایران را در برگرفته، خطرات زیادی برای بیماران و کسانی که در آی.سی.یو هستند ایجاد کرده است.

 

صبح امروز سخنگوی صنعت برق رژیم از کمبود حداقل ۱۱هزار مگاوات برق در این فصل خبر داد که منجر به خاموشی‌های باز هم بیشتر خواهد شد. وی از دور خارج شدن تعدادی از نیروگاهها و افزایش ۱۴درصدی مصرف و مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز (بیت‌کوین) که عمدتاً در اختیار سپاه پاسداران است را از دلایل کمبود برق بر شمرد (خبرگزاری صدا و سیمای رژیم ۱۴تیر۱۴۰۰).

 

خانم مریم رجوی با درود به معترضانی که فریادهای مرگ بر خامنه‌ای مرگ بر دیکتاتور سردادند گفت در حالی مردم ما در گرمای تابستان از کمبود شدید برق رنج می‌برند که سرمایه‌های کشور توسط سردمداران رژیم و یا آقازاده‌های فاسد چپاول می‌شود و یا صرف سرکوب و جنگ‌افروزی و پروژه‌های ضد ملی اتمی و موشکی می‌شود. فقر و تورم و بیکاری و نابودی زیرساختها ارمغان رژیم ضدبشری آخوندی است و تنها راه دستیابی به آزادی و عدالت سرنگونی این رژیم است.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۴تیر۱۴۰۰ (۵ژوئیه۲۰۲۱)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/29f3452a-93fd-42f7-baa4-78dd2e6d712d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات