728 x 90

خبرگزاری فرانسه: ناامیدی آمریکا از نتیجه سفر گروسی به ایران

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی
رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

خبرگزاری فرانسه به‌نقل از یک سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا گزارش داد، آمریکا از نتیجه سفر رافائل گروسی، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، به ایران ناامید شده، اما آماده ازسرگیری مذاکرات در وین است.

خبرگزاری فرانسه روز سوم آبان افزود: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: «عدم همکاری ایران نشانه بدی در مورد جدیت آنها در به سرانجام رساندن موفقیت آمیز مذاکرات ما [در وین] میباشد.»...

وال استریت ژورنال در همین رابطه نوشت: یک سخنگوی زن در وزارت امور خارجه روز چهارشنبه گفت: که هیچ تغییری در موضع مذاکره ایالات متحده ایجاد نشده است... این سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ما آماده بازگشت به مذاکرات هستیم. اگر ایران با مواضع واقع‌بینانه این کار را انجام دهد، می‌توانیم به سرعت به تفاهم در مورد بازگشت متقابل به پایبندی کامل به توافق دست یافته و اجرا کنیم. اما اگر ایران این کار را نکند، ما بر این اساس پاسخ خواهیم داد و ابزارهای مختلفی در اختیار داریم.»...


خبرگزاری فرانسه شامگاه چهارشنبه ۲ آذر به‌نقل از سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا نوشت: آمریکا در عین حال عدم همکاری رژیم ایران را نشانه بدی از جدی نبودن رژیم ایران درباره رسیدن به یک نتیجه موفقیت‌آمیز برای مذاکرات دانسته است.
از پیش‌تر، رابرت مالی فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران گفته بود، چنان‌چه رژیم ایران در مذاکرات هفته آینده برای احیای برجام و بازگشت به توافق هسته‌یی بخواهد وقت‌کشی کند، آمریکا بیکار نمی‌نشیند و واکنش نشان خواهد داد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات