728 x 90

خبرگزاری فرانسه: تظاهر کنندگان در واشنگتن خواهان «تغییر رژیم» در ایران شدند

تظاهرات ایرانیان در واشنگتن ۱۷ اسفند ۹۷
تظاهرات ایرانیان در واشنگتن ۱۷ اسفند ۹۷

 خبرگزاری فرانسه ۱۸ اسفند ۹۷ از تظاهرات ایرانیان هوادار شورای ملی مقاومت گزارش تهیه کرد و نوشت: صدها نفر روز جمعه در واشنگتن تجمع کرده و خواهان تغییر رژیم در ایران شدند.

ایرانیان تظاهرات کننده «قساوت و بیرحمی علیه مردم» توسط رژیم تهران را محکوم کردند.

 

خبرگزاری فرانسه نوشت: تظاهر کنندگان در حالی‌که شعار « تغییر رژیم، الان» می‌دادند و بعضی از آنها تصاویر مریم رجوی رهبر مجاهدین خلق، را دست داشتند، پرچم‌های ایران را تکان می‌دادند.

 

میشل پاسی مهندس و آمریکایی ایرانی تبار گفت: «رژیم آخوندی در ایران قساوت و بیرحمی بسیاری علیه مردم اعمال می‌کند. ایران در تمامیت خود توسط این رژیم نابود شده است، اعدامهای زیاد، شکنجه فراوان و صدور تروریسم بسیاری توسط این رژیم انجام می‌شود».

 

مینا انتظاری که یک طراح در ایالت آریزونا می‌باشد و به‌مدت هفت سال زندانی سیاسی در ایران بوده گفت: «ما خواهان جدایی دین از دولت هستیم» و اضافه کرد: «ما آزادی برای مردم می‌خواهیم».

 

خبرگزاری فرانسه افزود: دولت پرزیدنت ترامپ به‌طور مستمر عدم وجود آزادیها در ایران و نفوذ « بی‌ثبات کننده» آن در خاورمیانه را زیر ضرب می‌برد. دونالد ترامپ به‌عنوان یک مخالف قاطع رژیم ایران تحریم‌های شدیدی علیه آن اعمال کرده است و خواهان تغییر سیاست ایران در زمینه‌هایی شامل توسعه موشکی و حمایتش از گروه‌های شبه‌نظامی می‌باشد.

 

میشل پاسی مهندس و آمریکایی ایرانی تبار به خبرگزاری فرانسه گفت: «من ۱۰۰درصد از سیاست پرزیدنت ترامپ حمایت می‌کنم» و ادامه داد «تنها زبانی که رژیم ایران می‌فهمد زبان زور است».