728 x 90

خبرگزاری فرانسه: ایرانیان نگرانند دیپلمات 'تروریست ایرانی ممکن است به کشور بازگردانده شود

اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم آخوندی
اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم آخوندی

خبرگزاری فرانسه در گزارشی از معامله شرم‌آور دولت بلژیک با رژیم آخوندی و بازگرداندن اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم به ایران نوشت: ایرانیان نگرانند دیپلمات تروریست ایرانی ممکن است به کشور بازگردانده شود.

در بلژیک ابراز نگرانی می‌شود که یک دیپلمات ایرانی که محکومیت ۲۰ساله خود را به اتهام برنامه‌ریزی برای بمب‌گذاری در خارج از پاریس سپری می‌کند، در یک تبادل احتمالی زندانیان به کشور بازگردانده شود.

یک نماینده اپوزیسیون و وکلای یک گروه ایرانی ناراضی گفت که معاهده دوجانبه بلژیک و ایران که قرار است در این هفته به رأی گذاشته شود که راه را برای فرستادن اسدالله اسدی که به اتهامات تروریستی در فوریه ۲۰۲۱ محکوم شده است به کشورش هموار می‌کند.

ژرژ دالمانی، نماینده مجلس، گفت که متن این معاهده «برای اسدی طراحی شده است». وی پیش‌بینی کرد که دولت بلژیک هر گونه آزادی اسدی را به‌عنوان یک «عملیات بشردوستانه» معرفی خواهد کرد، که تبادلی برای یک دانشگاهی سوئدی-ایرانی، احمدرضا جلالی است که در ایران تحت حکم اعدام به سر می‌برد.

یکی از آنها، رندی وبر، نماینده جمهوری خواه در تگزاس، در توئیتی نوشت: «از فهمیدن این‌که دولت بلژیک با دولت اصلی حامی تروریسم در جهان معامله کرده و قصد دارد تروریستهای ایرانی را برای توطئه اقدامات تروریستی بیشتر به ایران بازگرداند، شوکه شده است».

او از سایر نمایندگان کنگره خواست تا به او در بصدا در آوردن زنگ خطر در مورد متن معاهده در برابر پارلمان بلژیک بپیوندند.

سخنگوی وزیر دادگستری بلژیک وینسنت ون کویکنبورن در تماس با خبرگزاری فرانسه گفت: هیچ ارتباطی با پرونده آقای جلالی وجود ندارد.

وی افزود که وزیر دیدگاه خود را روز سه‌شنبه به مجلس توضیح خواهد داد. این سخنگوی از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

اسدی به‌دلیل تهیه مواد منفجره برای حمله بمب‌گذاری برنامه‌ریزی شده ۳۰ژوئن ۲۰۱۸ به گردهمایی که توسط گروه مخالف شورای ملی مقاومت ایران (NCRI) در خارج پاریس برگزار شد، مجرم شناخته شد.

پلیس بلژیک حمله سال۲۰۱۸ را هنگامی که بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده توسط چندین سرویس اطلاعاتی اروپایی، یک خودرو حامل بمب را رهگیری کرد، خنثی کرد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/91143412-3eb0-402d-907a-ed69903cd20f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات