728 x 90

خبرگزاری فرانسه: آمریکا و سه قدرت اروپایی بر ضرورت بازگشت سریع ایران به مذاکرات تأکید کردند

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا
ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

خبرگزاری فرانسه روز جمعه ۳۰مهر نوشت: ایالات متحده و سه قدرت اروپایی روز جمعه در رایزنیهای خود در پاریس بر ضرورت بازگشت سریع رژیم ایران به مذاکرات تأکید کردند. این در شرایطی است که نگرانی فزاینده‌یی در رابطه با یک تأخیر ایجاد شده است.
ند پرایس، سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا گفت راب مالی نماینده آمریکا در امور ایران، در مورد این‌که "دیپلماسی چگونه مؤثرترین مسیر را برای ایران طی می‌کند" با همتایان خود از انگلیس، فرانسه و آلمان صحبت کرد.
پرایس در واشنگتن به خبرنگاران گفت: "ما بر این باور هستیم که مذاکرات باید در اسرع وقت در وین از سر گرفته شود و دقیقاً از همان جایی که پس از دور ششم متوقف شده بود، از سر گرفته شود."


سفر راب مالی به پاریس پس از سفر وی به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس برای مذاکره با متحدان قطر، عربستان و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد که همه آنها نگران برنامه هسته‌یی ایران هستند.
وزارت‌خارجه فرانسه در بیانیه‌یی اعلام کرد که مذاکرات در یک "زمان حساس"، زمانی که فرانسه و دیگر قدرتهای جهانی هنوز آماده بازگشت به مذاکرات وین برای بازگرداندن آمریکا به توافق هستند انجام می‌شود.
این وزارتخانه گفت: "در این میان، ضروری است که ایران به ثقل بی‌سابقه‌یی از نقض"توافق هسته‌یی پایان دهد، از ایران خواسته است که همکاری کامل خود با آژانس اتمی سازمان ملل را بدون"تأخیر" از سر گیرد.
قدرتهای غربی، اسراییل و کشورهای شبه جزیره عربستان که طرفدار واشنگتن هستند از این‌که رژیم ایران قصد تولید بمب اتمی را دارد، بیم دارند...

راب مالی در پاریس همچنین با چوی جونگ کان معاون وزیر خارجه کره جنوبی ملاقات کرد که درگیر منازعه مربوط به میلیاردها دلار مسدود شده ایران در تبعیت از تحریمهای امریکاست .
ند پرایس گفت راب مالی و چوی جونگ کان درمورد « اعمال نظام تحریم ها بحث کردند که همچنان به قوت خود باقی بوده و در آینده نیز باقی می‌ماند مگر این که مذاکرات بازگشت به تبعیت انجام شود»

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/80cab233-d6a7-405d-992e-237151891ac0"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات