728 x 90

خبرگزاری سپاه پاسداران: سالگرد عزل منتظری توسط خمینی ملعون

سالگرد عزل منتظری توسط خمینی ملعون
سالگرد عزل منتظری توسط خمینی ملعون

خبرگزاری سپاه پاسداران-۶فروردین ۱۴۰۲

سالگرد عزل منتظری توسط خمینی ملعون:

از آنجا که روشن شده است که شما این کشور را پس از من

به دست لیبرال‌ها و از کانال آنها به [مجاهدین] می‌سپارید

صلاحیت و مشروعیت رهبری آینده نظام را از دست داده‌اید

 

خبرگزاری سپاه پاسداران ۶فروردین ۱۴۰۲:

۶ فروردین‌ماه سال۶۸ خمینی یکی از تصمیمات مهم خویش در دوران رهبری را آن هم در آخرین سال حیاتش اتخاذ کرد و آن مسأله عزل آیت‌الله منتظری از قائم‌مقامی رهبری بود.

خمینی در تاریخ ۶فروردین سال۶۸ نامه مهمی خطاب به آیت‌الله منتظری نوشت که متن آن نامه به‌شرح ذیل است:

جناب آقای منتظری

با دلی پرخون و قلبی شکسته چند کلمه‌ای برایتان می‌نویسم تا مردم روزی در جریان امر قرار گیرند. شما در نامه اخیرتان نوشته‌اید که نظر تو را شرعاً بر نظر خودم مقدم می‌دانم، خدا را در نظر می‌گیرم و مسائل را گوشزد می‌کنم. از آنجا که روشن شده است که شما این کشور و انقلاب اسلامی عزیز مردم مسلمان ایران را پس از من به دست لیبرال‌ها و از کانال آنها به [مجاهدین] می‌سپارید، صلاحیت و مشروعیت رهبری آینده نظام را از دست داده‌اید.

شما در اکثر نامه‌ها و صحبت‌ها و موضع‌گیری‌هایتان، نشان دادید که معتقدید لیبرال‌ها و [مجاهدین] باید بر کشور حکومت کنند. به‌قدری مطالبی که می‌گفتید دیکته‌شده [مجاهدین] بود که من فایده‌ای برای جواب به آنها نمی‌دیدم، مثلاً در همین دفاعیه شما از [مجاهدین] تعداد بسیار معدودی که در جنگ مسلحانه علیه اسلام و انقلاب محکوم به اعدام شده بودند را [مجاهدین] از دهان و قلم شما به آلاف و الوف رساندند و می‌بینید که چه خدمت ارزنده‌ای به استکبار کرده‌اید.

اگر شما نظر من را شرعاً مقدم بر نظر خود می‌دانید، که مسلماً منافقین صلاح نمی‌دانند و شما مشغول به نوشتن چیزهایی می‌شوید که آخرتتان را خراب‌تر می‌کند، با دلی شکسته و سینه‌ای گداخته از آتش بی‌مهریها به شما که حاصل عمر من بودید چند نصیحت می‌کنم دیگر خود دانید:

۱. سعی کنید افراد بیت خود را عوض کنید تا سهم مبارک امام بر حلقوم [مجاهدین] و گروه مهدی هاشمی و لیبرال‌ها نریزد.

۲. از آنجا که ساده‌لوح هستید و سریعاً تحریک می‌شوید در هیچ کار سیاسی دخالت نکنید، شاید خدا از سر تقصیرات شما بگذرد.

۳. دیگر نه برای من نامه بنویسید و نه اجازه دهید [مجاهدین] هر چه اسرار مملکت است را به رادیوهای بیگانه دهند.

۴. نامه‌ها و سخنرانی‌های [مجاهدین] که به‌وسیله شما از رسانه‌های گروهی به مردم می‌رسید؛ ضربات سنگینی بر (نظام) زد و موجب خیانتی بزرگ به سربازان گمنام گردید، برای این‌که در قعر جهنم نسوزید خود اعتراف به اشتباه و گناه کنید، شاید خدا کمکتان کند.

والله قسم، من از ابتدا با انتخاب شما مخالف بودم، ولی در آن وقت شما را ساده‌لوح می‌دانستم که مدیر و مدبر نبودید، ولی شخصی بودید تحصیل کرده که مفید برای حوزه‌های علمیه بودید و اگر این‌گونه کارهایتان را ادامه دهید مسلماً تکلیف دیگری دارم و می‌دانید که از تکلیف خود سرپیچی نمی‌کنم.

(خبرگزاری فارس رژیم ۶فروردین)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/36f3fdda-d7e9-429c-94f7-1e6d2e6915ec"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات