728 x 90

خامنه‌ای با موج اعدام، احکام جنایتکارانه زندان، سرکوب زنان و سانسور درصدد جلوگیری از قیام خلق است

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

خامنه‌ای با موج اعدام، احکام جنایتکارانه زندان، سرکوب زنان و سانسور درصدد جلوگیری از قیام خلق است

۸۵ اعدام در ۲۰ روز اول اردیبهشت

قتل جنایتکارانه یک هنرمند بلوچ و محکومیت یک کارگردان و سینماگر منتقد به شلاق و ۸ سال زندان

 

خامنه‌ای در محاصره بحرانهای داخلی و خارجی، نگران از عواقب جنگ‌افروزی خارجی و در وحشت از قیام خلق با اعدامهای وحشیانه، احکام جنایتکارانه زندان، سرکوب زنان و سانسور و خفقان، مذبوحانه تلاش می‌کند اوضاع را در کنترل بگیرد.

امروز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۴زندانی حسن عربی، حسن چوپانی، عبدالله حسن‌زاده و یک زندانی به نام حسن در زندان ارومیه حلق‌آویز شدند. چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت نیز ۴زندانی شامل یک زن به‌نام فریبا محمد زهی و عبدالله ازبک زهی و خلیل الله براهویی که هر سه از هموطنان بلوچ بودند در زندان کرمان، و خان محمد اسحاق زهی در زندان سمنان توسط دژخیمان بدار آویخته شدند.

سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت حسن محرر در زندان مرکزی ارومیه، یکشنبه ۱۶ اردیبهشت علی اصغر فلاح در زندان مرکزی قم و پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۴زندانی محمد رسول خوشکار، سعید رنجدوست، صابر امین‌آبادی و مهدی حبیبی در زندان تبریز و یعقوب امیری در زندان اردبیل روانه چوبه‌های دار شدند. به این ترتیب شمار اعدامهای ثبت شده از ابتدای اردیبهشت تاکنون دست‌کم به ۸۵تن می‌رسد.

در یک اقدام جنایتکارانه دیگر، دژخیمان روز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت خواننده معروف بلوچ بلال نصرویی را در مقابل لشکر ۸۸ زرهی و در کنار اداره اطلاعات زاهدان با ضربات چاقو به‌قتل رساندند. مأموران سپاه اخیراً بلال را تهدید کرده بودند و او به دوستانش گفته بود: اگر من ترور شدم بدانید هیچ کسی جز سپاه نیست و من با هیچ‌کس مسأله و مشکلی ندارم. روز گذشته مراسم خاکسپاری بلال در زادگاهش میرجاوه با شرکت هزاران تن برگزار شد.

از سوی دیگر قضاییه جلادان محمد رسول‌اف کارگردان و سینماگر سرشناس را با اتهامات آخوندساخته به ۸سال زندان، شلاق، جریمه نقدی و مصادره اموال محکوم کرد. مجازاتهایی که طبق قوانین همین رژیم نیز موضوعیت ندارد.

مقاومت ایران بار دیگر از کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر ملل متحد و گزارشگر ویژه وضعیت حقوق‌بشر در ایران و هم‌چنین اتحادیه اروپا و کشورهای عضو می‌خواهد در برابر موج اعدام و سرکوب در ایران سکوت و بی‌عملی پیشه نکنند و برای نجات جان زندانیان زیر اعدام به‌ویژه زندانیان سیاسی دست به اقدام بزنند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۹ می‌۲۰۲۴)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/40c34de6-1585-48bd-aafb-555a8ee5271b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات