728 x 90

خامنه‌ای در تنگنای بحرانها بر طبل انقباض می‌کوبد: ما مسیر رفع تحریم را یک بار امتحان کردیم اما به نتیجه‌یی نرسید

خامنه‌ای با سران سه قوه و شورای عالی هماهنگی اقتصادی رژیم
خامنه‌ای با سران سه قوه و شورای عالی هماهنگی اقتصادی رژیم

خامنه‌ای در تنگنای بحرانها بر طبل انقباض می‌کوبد:

ما مسیر رفع تحریم را یک بار امتحان و چند سال مذاکره کردیم

اما به نتیجه‌یی نرسید

به بیگانگان نمی‌توان اطمینان کرد و به امید گشایش آنها بود

کسانی که برخی چشم امید به آنها دارند با ما دشمنی می‌کنند

سه کشور اروپایی دائماً در حال موضع‌گیری بر ضد نظام هستند

به ما می‌گویند در منطقه دخالت نکنید

در حالی‌که انگلیس و فرانسه دارای موشکهای مخرب اتمی هستند

و آلمان نیز در این مسیر قرار دارد، به ما می‌گویند موشک نداشته باشید

معیشت مردم حقاً دچار تنگی شده

و در ماههای اخیر نیز کرونا، مشکلات را بیشتر کرده است

با وجود برخی کارها، شعار سال در حد انتظار تحقق نیافته

خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع ی صبح امروز سه شنبه ۴آذر۹۹ در دیدار رؤسای سه قوه و دیگر اعضای شورای ‌عالی هماهنگی اقتصادی رژیم صحبت کرد و در تنگنای بحرانها باز هم بر طبل انقباض کوبید. وی گفت:

تلویزیون رژیم ۴آذر ۹۹: «.. خامنه‌ای، اقتصاد را موضوع اصلی کشور خواندند و افزودند: معیشت مردم حقاً دچار تنگی شده و در ماههای اخیر نیز کرونا، مشکلات را بیشتر کرده است.

... خامنه‌ای با تأکید بر این‌که برای علاج تحریم‌ها دو مسیر «خنثی‌سازی تحریم‌ها و غلبه بر آنها» و «رفع تحریم» وجود دارد، افزودند: البته ما مسیر رفع تحریم را یک بار امتحان و چند سال مذاکره کردیم اما به نتیجه‌یی نرسید.

...ه خامنه‌ای با اشاره به این‌که با وجود برخی کارها، شعار سال در حد انتظار تحقق نیافته، افزودند: اقتصاد خانواده‌ها به‌علت رکود تورمی در چند سال اخیر به‌شدت تحت فشار بوده و اکنون نیز کرونا بر مشکلات افزوده و دشواریهای جدی معیشتی برای گروه‌های زیادی از مردم به‌وجود آورده است که باید در این زمینه اقدامی جدی انجام داد.

...خامنه‌ای در ادامه با تأکید بر این‌که باید بنا را بر این بگذاریم که گشایشی از خارج انجام نخواهد شد، افزودند: کسانی که برخی چشم امید به آنها دارند با ما دشمنی می‌کنند، ضمن آن که شرایط داخلی آنها به هیچ‌وجه روشن نیست و گرفتاریهای اخیر، امکان صحبت و موضع‌گیری در مسائل بین‌المللی را به آنها نمی‌دهد و نمی‌توان روی حرف آنها حساب و برنامه‌ریزی کرد.

ایشان هم‌چنین به یاوه‌گویی‌های اخیر سه کشور اروپایی نیز اشاره کردند و گفتند: وضع آمریکا که مشخص نیست و اروپایی‌ها هم دائماً در حال موضع‌گیری بر ضدایران هستند. آنها در حالی‌که خودشان بیشترین دخالت‌های نادرست را در مسائل منطقه دارند، به ما می‌گویند در منطقه دخالت نکنید و در حالی‌که انگلیس و فرانسه دارای موشکهای مخرب اتمی هستند و آلمان نیز در این مسیر قرار دارد، به ما می‌گویند موشک نداشته باشید.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: به شما چه ربطی دارد، شما اول خودتان را اصلاح کنید و بعد اظهارنظر کنید.

... خامنه‌ای تأکید کردند: به بیگانگان نمی‌توان اطمینان کرد و به امید گشایش آنها بود.»