728 x 90

خامنه‌ای: امسال خطر کرونا بیشتر و فراگیرتر است / یک سال پیش: خیلی هم بزرگش نکنیم

خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع
خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع

خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع روز جمعه ۱۵اسفند درباره خطر کرونا گفت: خطر کرونا از سال گذشته بیشتر است! امسال خطر را بهتر می‌شناسیم و می‌دانیم که خطر فراگیر شده است.

خامنه‌ای با دجالگری گفت: «سال گذشته در پی هشدار مسئولان که راجع به کرونا اوایل کرونا بود مثل امروزی و هشدار دادند و گفتن بنده هم یک کلمه‌ای در همین روز محیط‌زیست خطاب به مردم عزیز مان عرض کردم.

امسال هم من احساس می‌کنم که خطر از سال گذشته بیشتر است! امسال خطر را بهتر می‌شناسیم بیشتر می‌شناسیم و می‌دانیم که خطر فراگیر شد در کشور متأسفانه سال گذشته به این اندازه نبود. بنابراین امسال هم بایستی همه رعایت کنند. هر چه که ستاد ملی کرونا گفت اگر سفر را ممنوع کردند سفر نروند، هر چه که لازم دانستند انجام بدهند. بنده که قطعاً سفر نخواهم رفت! مثل سال گذشته.

متأسفانه امروز وضع معیشت مردم خوب نیست! این غصه بزرگی است برای ما! گرانی‌ها زیاد است شما ملاحظه کنید قیمت شب عید قیمت میوه و اینها خیلی گران است. میوه فراوان اما قیمتها بسیار بالا این قیمتها تو جیب باغدار هم نمی‌رود متأسفانه که ما بگوییم یک قشر زحمت کشی مثلا یک سودی می‌برد نه این را متأسفانه دلالها و واسطه‌ها و این دستهای وسط و سودجو این سود را اینها می‌برند و به باغدار چیزی نمی‌رسد و به مردم هم ضرر می‌رسد».

ولی‌فقیه ارتجاع یک سال پیش در همین ایام درباره کرونا با دجالگری گفت: خیلی هم بزرگش نکنیم، این بلا به‌نظر ما بلای آن‌چنان بزرگی نیست. از این بلاها بزرگتر هم وجود داشته و داره. خودمان هم در کشور مواردی را مشاهده کردیم.

خامنه‌ای ۱۳اسفند ۹۸:

«این بلا به‌نظر ما بلای آن‌چنان بزرگی نیست، از این بلاها بزرگتر هم وجود داشته و داره، خودمان هم در کشور مواردی را مشاهده کردیم. می‌تواند با دعا با توسلات خیلی از مشکلات را برطرف کنند، این حادثه فقط در کشور ما پیش نیامده، این حادثه می‌دانید، شنیدید در بسیاری از کشورهای دنیا امروز این حادثه هست، تفاوتش البته این است که در بسیاری از کشورها پنهان‌کاری می‌کنند، نمی‌گویند. ما مسئولانمان با صفا و صداقت! از روز اول با شفافیت خبر رسانی کردند!، مردم را در جریان قرار دادند که خب کار خوبی هم بود. .

و مطلب آخر هم این است که مسأله یک مسأله گذرا است، یک چیز فوق‌العاده نیست، از این حوادث در کشور پیش می‌آید، البته من نمی‌خواهم مسأله را خیلی کوچک بگیرم، اما خیلی هم بزرگش نکنیم مسأله را. »...