728 x 90

حمله پهپادهای ناشناس به کامیونهای حامل تسلیحات رژیم ایران در آلبوکمال سوریه

آلبوکمال در سوریه
آلبوکمال در سوریه

گروه ناظر حقوق‌بشر در سوریه یکشنبه ۹بهمن، اعلام کرد، کاروان کامیونهای حامل تسلیحات رژیم ایران که از عراق وارد سوریه شده بودند مورد هدف حملات هوایی پهپادهای ناشناس قرار گرفت و در پی این حملات چندین کشته بر جای گذاشت.
در این گزارش آمده است: «شش دستگاه کامیون یخچال‌دار پس از ورود به خاک سوریه از عراق در منطقه مرزی ابوکمال هدف یک فروند هواپیمای ناشناس قرار گرفتند».
این حمله هوایی منجر به انهدام کاروان کامیون‌ها و کشته و زخمی شدن سرنشینان آن انجامید، اما شمار کشته‌شدگان و مجروحان هنوز مشخص نیست.
رامی عبدالرحمان، مدیر گروه ناظر حقوق‌بشر در سوریه، به خبرگزاری فرانسه گفت: «کامیون‌ها حامل تسلیحات ایران بودند».

فعالان دیدبان حقوق‌بشر سوریه گزارش داده‌اند که پهپادهای ائتلاف بین‌المللی را در حال پرواز بر فراز منطقه و آمبولانس‌هایی که به‌سرعت به محل مورد نظر هجوم می‌آورند، گزارش کرده‌اند.

 

خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه ۱۰بهمن نوشت: یک دیده‌بان جنگ روز دوشنبه گفت که در پی حملات هوایی منجر به نابودی کاروان کامیون‌هایی که از عراق به شرق سوریه می‌رفتند، هفت نفر کشته شدند.

دیده بان حقوق‌بشر سوریه گفت: «هفت راننده کامیون و دستیاران آنها که همگی غیرسوری بودند، در نتیجه حمله هواپیماهای ناشناس شب گذشته کاروانی از گروه‌های تحت حمایت ایران کشته شدند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/101a6d57-72b8-4154-b192-20725aeba338"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات