728 x 90

حمله موشکی و پهپادی رژیم آخوندی به اسرائیل، موضع‌گیریهای سران و سرکردگان رژیم

شلیک موشک - عکس از آرشیو
شلیک موشک - عکس از آرشیو

رژیم آخوندی در ادامه تهدیدها و خط و نشان کشیدن خامنه‌ای مبنی بر تنبیه اسراییل در روز چهارشنبه ۲۲فروردین بامداد یکشنبه ۲۶فروردین، بیش از ۳۳۰پهپاد و موشک زمین به زمین و موشکهای کروز به سمت اسراییل پرتاب کرد.

بنا بر تصریحات وزیر خارجه رژیم، همه چیز از ۷۲ساعت قبل از شروع حمله به آمریکا و کشورهای منطقه اطلاع داده شده بود و رژیم تأکید کرده بود که با منافع آمریکا مطلقاً کاری ندارد و در رابطه با اسراییل نیز هدف رژیم یک حمله محدود است.

رژیم در این حمله به سختی شکست خورد و به هیچیک از اهداف خود نرسید زیرا ۹۹درصد آنچه شلیک کرده بود یا به اسراییل نرسید و در بین راه بر فراز آسمان اردن و سوریه منهدم شد و یا در داخل خاک اسراییل رهگیری گردید و به هدف مورد نظر اصابت نکرد. طبق گزارشهای اولیه یک دختر ۸ساله عرب در صحرای نقب مورد اصابت ترکش موشکهای رهگیری شده قرار گرفت و به سختی مجروح شد.

شایان یادآوری است که برخی از موشکهای رژیم به‌خاطر نقص فنی در داخل خاک ایران و در داخل خاک عراق سقوط کرده است.

در نخستین ساعات بامداد یکشنبه پس از شلیک موشکها، نماینده رژیم در سازمان ملل و پس از او وزیر خارجه رژیم و رئیس ستاد نیروهای مسلح آن عجولانه و هراسان خاتمه عملیات را اعلام کردند. در این اثناء دلار به قیمت بی‌سابقه ۷۰هزار و ۵۰۰تومان رسید و در نقاط مختلف کشور صف بنزین و خرید نیازمندی‌های عمومی برای ذخیره کردن به‌خاطر شرایط جنگی تشکیل شده بود.

 

پاسدار سلامی سرکرده سپاه پاسداران

برادر عزیزم سردار حاجی‌زاده فرمانده نیرو فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اذن الله و با یاد شهدای عزیز نبرد مقدس با رژیم صهیونیستی و به یاد فرماندهان آسمانی و جاودانه این نبرد به‌ویژه سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی و سرلشکر شهید محمدرضا ضابطی و سردار شهید محمد هادی حاج رحیمی و سایر عزیزان همرزم این فرماندهان عملیات وعده صادق را علیه رژیم صهیونیستی آغاز کنیم.

 

نخستین اطلاعیه سپاه پاسداران:

در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم خبیث صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق بامداد یکشنبه ۲۶فروردین، نیروی هوافضای سپاه پاسداران با موفقیت اهدافی را در داخل سرزمینهای اشغالی با دهها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار دادند.

جزئیات این عملیات که با مصوبه شورایعالی امنیت ملی و زیر نظر ستاد کل نیرو‌های مسلح و با حمایت و همراهی ارتش جمهوری اسلامی و پشتیبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح انجام پذیرفت، به‌زودی به استحضار خواهد رسید.

 

متعاقباً وزارت دفاع اسراییل اعلام کرد دهها موشک زمین به زمین پرتاب شده از سوی رژیم ایران به سمت اسراییل شناسایی و توسط سیستم دفاع هوایی «پیکان»، قبل از رسیدن به اسراییل رهگیری شدند. عملیات رهگیری با همکاری متحدان استراتژیک اسراییل صورت گرفت. تعداد اندکی از موشکها به یک پایگاه هوایی در جنوب اسراییل اصابت کردند که موجب آسیب‌های جزیی به این پایگاه شد.

بیانیه وزارت دفاع اسراییل می‌افزاید: در عملیات شب گذشته، هم‌چنین دهها فروند پهپاد و موشک کروز پرتاب شده رژیم ایران بسوی اسراییل توسط جتهای جنگنده رهگیری شدند.

سرویس اورژانس اسراییل اعلام کرد که گزارشی از مجروح‌شدن مستقیم از طریق حملهٔ رژیم وجود ندارد.

 

خنثی کردن و انهدام موشکهای رژیم به‌ویژه توسط آمریکا و انگلستان و فرانسه با کمک اردن صورت گرفت.

سخنگوی ارتش اسراییل اعلام کرد مجموعاً بیش از ۳۰۰پهپاد جنگی موشک بالستیک و موشک کروز توسط رژیم ایران بسوی اسراییل پرتاب شد که ۹۹درصد آنها قبل از رسیدن به حریم هوایی اسراییل رهگیری و سرنگون شدند و تعداد بسیار اندکی به حریم هوایی اسراییل نفوذ کردند. در حمله شب گذشته پایگاه نیروی هوایی نفاطیم در جنوب اسراییل متحمل آسیب‌های جزیی شد. رژیم ایران فکر می‌کرد کار این پایگاه را فلج خواهد کرد. اما شکست خورد

 

سایت سی.ان.ان در گزارشی نوشت: «گالانت، وزیر دفاع اسراییل روز یکشنبه، پس از حمله (حکومت) تهران گفت که رویارویی بین (رژیم) ایران و اسراییل «هنوز تمام نشده است».

گالانت... تأکید کرد که اسراییل «باید برای هر سناریویی آماده باشد...» .

سی.ان.ان افزود: «عصر شنبه نتانیاهو خطاب اعلام کرد که اسراییل برای حمله مستقیم (رژیم) ایران آماده شده است و برای «هر سناریویی، هم دفاعی و هم تهاجمی» اماده است. نتانیاهو ادامه داد: «ما یک اصل روشن تعیین کرده‌ایم... هر کس به ما آسیب برساند، ما به آنها آسیب خواهیم رساند. ما از خود در برابر هر تهدیدی دفاع خواهیم کرد و این کار را با آرامش و قاطعیت انجام خواهیم داد».

از سوی دیگر همه خبرهای بعدی حاکی از این بود که دولت بایدن ابتکارعمل را به‌دست گرفته و اسراییل را از هر گونه واکنش و گسترش دامنه جنگ برحذر داشته است. گزارشها حاکی از این بود که آمریکا به اسراییل گفته است ما پیروز شدیم و دیگر نشان دادن عکس‌العمل موضوعیت ندارد. طبق گزارشهای پیشین رژیم از آمریکا از ۷۲ ساعت قبل خواسته بود از آنجا که ابعاد حمله‌اش محدود خواهد بود و قبلاً هم آنرا به اطلاع آمریکا می‌رساند، آمریکا اسراییل را از واکنش منع نماید.

 

رویترز به‌نقل از ارتش اسراییل روز یکشنبه اعلام کرد رژیم ایران بیش از ۳۰۰ فروند پهپاد و موشک را در طول شب به سمت اسراییل پرتاب کرد که ۹۹درصد آنها سرنگون شدند سخنگوی ارتش اسراییل اعلام کرد ۹۹درصد موشکها و پهپادها را منهدم کردیم. بسیاری از آنها در خارج خاک اسراییل منهدم شدند

العربیه نیز گفت: رژیم ایران در مجموع ۳۳۱پهپاد و موشک به سمت اسراییل شلیک کرده است

تلگرام سپاه پاسداران مدعی شد که بیش از نیمی از پهپادها با موفقیت به هدف خورد!

سی.ان.ان خبر داد: مقامات آمریکایی می‌گویند نیروهای آمریکایی بیش از ۷۰ پهپاد و شماری از موشکهای بالستیک را در جریان حمله رژیم ایران به اسراییل منهدم کردند.

 

ای بی‌سی نیوز آمریکا اعلام کرد یک مقام ارشد آمریکایی گفت

رژیم ایران برای شلیک موشک و پهپاد به اسراییل علاوه بر خاک ایران از خاک عراق، سوریه، یمن، لبنان استفاده کرده است

مقامات آمریکا هیچ شکی ندارند که اسراییل مستقیماً ایران را هدف قرار خواهد داد صرفنظر از این‌که حملات رژیم ایران تلفات انسانی داشته باشد یا نداشته باشد

سی.ان.ان گفت: «نیروی دریایی ارتش آمریکا هم‌اکنون دو ناوشکن در منطقه دارد که هر دو ناوشکنهای حاوی موشک هدایت‌شونده هستند و توانایی رهگیری موشک و پهپاد را دارند... یک مقام دیگر آمریکایی به سی.ان.ان گفت، جت‌های جنگندهٔ آمریکا نیز در پاسخ به حملهٔ ایران در روز شنبه مشارکت داشتند و پهپادهایی را که به‌سمت اسراییل پرتاب شده بود ساقط کردند.

 

تایمز اسراییل خبر داد: یک مقام دفاعی می‌گوید بیش از ۱۰۰پهپاد رژیم ایران توسط آمریکا و انگلیس در خارج از اسراییل رهگیری شده است

نیویورک تایمز گزارش داد: جنگنده‌های آمریکایی بر فراز آسمان سوریه و عراق تعدادی از پهپادهای رژیم ایران را منهدم کردند

بر اساس گزارشها در ساعت ۲ بامداد به وقت محلی پهپادهای پرتاب شده توسط رژیم در آسمان تل آویو مشاهده شد و متعاقباً آژیر خطر به صدا درآمد و گنبد آهنین اسراییل تعداد زیادی موشکها و پهپادهای شلیک شده را سرنگون کردند

در همین حال ارتش اسراییل اعلام کرد˜تا ساعت ۳ بامداد به وقت تهران فقط یک کودک عرب بادیه نشین در صحرای نقب مجروح شده است

نماینده رژیم در سازمان ملل گفت: موضوع به نتیجه رسیده و خاتمه یافته است. وی گفت آمریکا باید کنار بایستد

سپاه خامنه‌ای در اطلاعیه دومش درباره حمله به اسراییل نسبت به دخالت آمریکا هشدار داد و کشورهای منطقه را هم تهدید کرد

در اطلاعیه سپاه پاسداران با یک رشته بلوفهای مضحک آمده است:

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیروی از سیاست‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌دارد:

۱. به دولت تروریستی آمریکا هشدار داده می‌شود هر گونه پشتیبانی و مشارکت در ضربه به منافع نظام ایران، پاسخ قاطع و پشیمان کننده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را در پی دارد؛ هم‌چنین آمریکا نسبت به اقدامات شرارت بار رژیم صهیونیستی مسئولیت داشته و در صورت عدم مهار این رژیم باید تبعات آن را بپذیرد.

۲. هر گونه تهدید توسط دولت تروریستی آمریکا و رژیم صهیونیستی از مبدأ هر کشوری پاسخ متقابل و متناسب جمهوری اسلامی به منشاء تهدید را به‌دنبال خواهد داشت.

سی.ان.ان در خبری در سایت خود، نوشت: «هزاران تن از نیروهای آمریکایی در سراسر خاورمیانه حضور دارند و یک مقام دفاعی آمریکا به سی.ان.ان در این هفته گفت که وزارت دفاع در حال انتقال دارایی‌های افزوده به خاورمیانه است.

وزیر فرهنگ اسراییل: رژیم افراطی ایران دستکشهای خود را در آورده است. اسراییل نباید در برابر سر مار سست بشود

طبق آخرین خبرها بایدن نتانیاهو و دولت اسراییل را بعد از شکست حمله رژیم از هر گونه عکس‌العمل دیگر در پاسخ به حمله موشکی شکست‌خورده منع کرده و دولت اسراییل هم فعلاً آنرا پذیرفته است

 

موضع‌گیریهای سران و سرکردگان رژیم

رئیسی جلاد گفت: هر گونه ماجراجویی جدید با پاسخ سنگین‌تر و پشیمان‌کننده‌تر مواجه خواهد شود.

پاسدار باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح رژیم گفت: حمله ما تمام شده است و مایل به ادامه آن نیستیم اما اگر اسراییل منافع ما را هدف قرار دهد با قدرت پاسخ خواهیم داد.

پاسدار سلامی، سرکرده سپاه پاسداران گفت: اگر هر واکنشی اسراییل نشان بدهد مطمئن باشید واکنش ما سخت‌تر خواهد بود. اگر اسراییل حمله کند از مبدأ ایران مورد تهاجم متقابل قرار می‌گیرد.

وی افزود: ترتیب و توالی این عملیات به شکلی انجام شد که دهها فروند پهپاد، موشکهای کروز و بالستیک توانستند ائتلاف پدافند هوایی آمریکا، فرانسه و اسراییل را کم‌کارآمد کنند و به اهدافی در عمق اسراییل اصابت کنند.

پاسدار قالیباف رئیس مجلس ارتجاع در میان شعارهای اعضای مجلس رژیم در حمایت از حمله گفت: اقدام نظامی ما در صورتی که اسراییل هر اقدامی انجام دهد پاسخ طراحی‌شده نظام شدیدتر خواهد بود.

به‌دنبال موشک‌پراکنی به اسرائیل، بسیجیها و مأموران لباس‌شخصی خامنه‌ای در شهرهای مختلف به خیابان‌ها سرازیر شده و از گسترش جنگ‌افروزی در منطقه حمایت کردند.

امیر عبداللهیان وزیر خارجه حکومت آخوندی در دیدار با سفرای کشورهای خارجی گفت که از ۷۲ ساعت پیش خبر حمله رژیم به اسراییل را به این کشورها داده است.

خبرگزاری حکومتی مهر آخوندی نوشت:

امیرعبداللهیان در جمع سفرا و رؤسای نمایندگیهای خارجی مقیم تهران گفت:

در پیامی که به دوستانمان در کشورهای منطقه دادیم؛ از حدود ۷۲ ساعت قبل از عملیات، به همسایگان و کشورهای منطقه اطلاع دادیم پاسخ ایران در قالب دفاع مشروع، قطعی و مسلم است.

وزیر خارجه رژیم هم‌چنین اعلام کرد: جمهوری اسلامی در این مقطع قصدی برای ادامه عملیات دفاعی ندارد اما در صورت لزوم برای دفاع از منافع خود تردید راه نخواهد داد.

هم‌چنین در پی حمله رژیم به اسرائیل، وزارت‌خارجه رژیم سفرای فرانسه، انگلستان و آلمان را احضار کرد.

به گزارش سایت وزارت‌خارجه رژیم، مدیرکل غرب اروپا در دیدار با سفرای این کشورها گفت: در صورت ادامه ماجراجوییهای اسرائیل، مقتدرانه از حاکمیت و امنیت خود دفاع خواهد کرد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1b986260-7f05-4970-960a-9c123494edb4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات