728 x 90

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد ۱۰۰۰ نیروی دیگر به منطقه اعزام می کند/حمله موشکی به قرارگاه تاجی در بغداد محل استقرار نظامیان آمریکا

حمله موشکی به قرارگاه تاجی محل استقرار نیروهای آمریکایی
حمله موشکی به قرارگاه تاجی محل استقرار نیروهای آمریکایی

ارتش عراق اعلام کرد سه موشک به قرارگاه تاجی واقع در ۲۷کیلومتری شمال بغداد اصابت کرده است. قرارگاه تاجی محل استقرار نیروهای آموزش دهنده آمریکایی در عراق می‌باشد.

ارتش عراق گفت این حمله که در آخرین ساعتهای روز دوشنبه (۲۷خرداد)‌صورت گرفته است تلفاتی در برنداشته است. به‌گفته ارتش عراق در این حمله موشکهای کاتیوشا استفاده شده‌اند.

در همین حال پنتاگون اعلام کرد در پاسخ به حملات به نفتکشتها در دریای عمان،   ۱۰۰۰  سرباز دیگر به منطقه اعزام می کند. پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا  در یک بیانیه گفت حملات اخیر رژیم  ایران بر  اطلاعات موثق و قابل اتکایی  صحه می  گذارد که ما در  مورد  رفتار خصمانه نیروهای رژیم ایران و  نیروهای  نیابتی آن دریافت کرده  بودیم که نیروها و منافع آمریکایی را در منطقه تهدید می کنند. 

این بیانیه می‌افزاید این نیروهای اهداف دفاعی دارند و برای مقابله  کردن با تهدیهای هوایی،‌ دریایی و زمینی به خاورمیانه اعزام  می‌شوند. این نیروها به ۱۵۰۰ نیرویی که ماه گذشته همراه با ناوهواپیما‌بر یواس‌اس ابراهام لینکلن  به منطقه  اعزام شدند افزوده خواهند شد.