728 x 90

حمله مزدوران عراقی رژیم ایران به پایگاه آمریکا در سوریه

حمله موشکی مزدوران عراقی رژیم ایران به نیروهای آمریکایی - آرشیو
حمله موشکی مزدوران عراقی رژیم ایران به نیروهای آمریکایی - آرشیو

رویترز (۳اردیبهشت) -در بیانیه‌یی آمده است که کتائب حزب‌الله عراق حملات خود به نیروهای آمریکایی را از سر می‌گیرد.
بغداد - کتائب حزب‌الله عراق گفت که گروه‌های مسلح عراق پس از مشاهده پیشرفت اندکی در مذاکرات برای خروج نیروهای آمریکایی در سفر نخست‌وزیر عراق به واشنگتن، تصمیم به از سرگیری حملات به نیروهای آمریکایی در این کشور گرفته‌اند. این گروه در اشاره آشکار به حمله اواخر روز یکشنبه با چندین راکت از شمال عراق به پایگاهی که نیروهای آمریکایی در سوریه در آن مستقر هستند، گفت: «آنچه چندی پیش رخ داد آغاز است».

 

آسوشیتدپرس- دوشنبه (۳اردیبهشت) گزارش کرد: در اواخر روز یکشنبه در عراق موشک‌هایی در سراسر مرز به سمت سوریه شلیک و پایگاه نیروهای ائتلاف به رهبری ایالات متحده را هدف قرار دادند. [یک جنگنده ائتلاف یک موشک‌انداز را برای دفاع از خود منهدم کرد]
گروه رسانه‌ای امنیتی عراق گفت که نیروهای امنیتی عراق در منطقه غربی استان نینوا در جستجوی «عناصر غیرقانونی» هستند که در اواخر روز یکشنبه موشک‌هایی را در سراسر مرز به سمت سوریه شلیک و پایگاه نیروهای ائتلاف به رهبری ایالات متحده را هدف قرار دادند. این بیانیه می‌افزاید که جستجوگران یک موشک‌انداز را پیدا و منهدم کردند. هیچ گروهی بلافاصله مسئولیت این حمله گزارش‌شده را برعهده نگرفت.
سرلشکر تحسین الخفاجی، رئیس گروه رسانه‌های امنیتی، گفت که حدود پنج موشک از مرز شلیک شده است، اما مشخص نیست که آیا آنها به پایگاه هدف اصابت کرده یا آسیبی وارد کرده‌اند یا خیر. 
مقامات ایالات متحده در مورد این‌که آیا هیچ تأسیسات ایالات متحده به‌طور خاص هدف قرار گرفته است یا خیر، اظهارنظر نکردند.
پس از گزارشهایی مبنی بر یک حمله موشکی نافرجام در نزدیکی پایگاه ائتلاف در رومالین سوریه یکی از مقامات آمریکایی گفت که یک جنگنده ائتلاف یک موشک‌انداز را برای دفاع از خود منهدم کرد. به گفته این مقام، که خواست نامش فاش نشود، هیچ‌یک از پرسنل آمریکایی آسیب ندیدند...
دو شب قبل، انفجاری در پایگاهی در عراق متعلق به نیروهای حشدالشعبی، ائتلافی از شبه‌نظامیان متحد ایران رخ داد که یک نفر کشته و هشت نفر زخمی شدند.

حضور نیروهای آمریکا در سوریه

رویترز (۳اردیبهشت) نیز گزارش کرد: یک مقام آمریکایی می‌گوید که جنگنده ائتلاف برای دفاع از خود پرتابگر را منهدم کرد، هیچ پرسنل آمریکایی آسیبی نرسیدند.
واشنگتن - یک مقام آمریکایی روز یکشنبه گفت که یک جنگنده ائتلاف یک پرتابگر را در دفاع از خود پس از گزارشهایی مبنی بر یک حمله موشکی نافرجام در نزدیکی یک پایگاه ائتلاف در سوریه منهدم کرد و افزود که به پرسنل آمریکایی آسیب نرسیده است. حمله به نیروهای آمریکایی اولین حمله از اوایل فوریه است که گروه‌های تحت حمایت ایران در عراق حملات خود را علیه نیروهای آمریکایی متوقف کردند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3a34c79d-97ed-48ad-a14d-8af0de9f1cf4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات