728 x 90

حمله زیباکلام به ظریف: در پاسخ به اروپایی‌ها مغلطه می‌کنید

صادق زیبا کلام
صادق زیبا کلام

صادق زیباکلام از مهره‌های باند روحانی پاسخ ظریف به کشورهای اروپایی در ارتباط با تحریم یک نهاد وزارت اطلاعات آخوندی و دو مأمور به‌دلیل اقدام تروریستی علیه گردهمایی مجاهدین را زیر سؤال برد.

وی گفت:‌ جناب آقای دکترظریف، اروپایی‌ها اتهامات مشخصی در مورد افراد مشخصی با زمان و مکان مشخصی بما وارد کرده‌اند. پاسخ جنابعالی مبنی بر این‌که اروپاییها به سازمانهاییکه دستشان بخون مردم ایران آغشته بوده پناه داده‌اند، بیش از آن که پاسخی به آن اتهامات باشد مغلطه و در حقیقت فرار از پاسخ دادن است.

در همین رابطه سایت تابناک پاسدار رضایی نوشت: وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاها و اقدامات اخیر کشورهای اروپایی نوشته اتهام‌پراکنی علیه ایران، کشورهای اروپایی را از مسئولیت اسکان به تروریستها مبرا نمی‌کند.

ظریف در توئیترش نوشت: اروپایی‌ها از جمله دانمارک، هلند، فرانسه به منافقین -که ۱۲۰۰۰ایرانی را کشتند... پناه می‌دهند.... اتهام‌پراکنی علیه ایران، اروپا را از مسئولیت پناه دادن به تروریستها مبرا نمی‌کند.

 

بیشتر بخوانید

شورای وزیران اتحادیه اروپا دو شخص و یک نهاد رژیم ایران را نامگذاری تروریستی می‌کند

سایت شورای (وزیران اتحادیه) روز ۹ ژانویه۲۰۱۹ اعلام کرد: دو شخص شامل مدیر امنیت داخلی وزارت اطلاعات و امنیت رژیم ایران را به لیست تروریستی اتحادیه اروپا اضافه کرد.

این لیست‌گذاری توسط شورای وزیران اروپا به تصویب رسیده و بخشی از واکنش به حملات خنثی شده اخیر در خاک اروپا ست. این تحریمها از چهارشنبه به اجرا در می‌آیند.

این شورا تدابیر محدود کننده حول آنها که قبلاً لیست‌گذاری شده بودند به‌دنبال بررسی هر ۶ماه یکبار را تجدید کرد و به این ترتیب لیست اتحادیه اروپا اکنون شامل ۱۵شخص و ۲۱گروه و نهاد است.

اشخاص و گروهها و نهادهایی که امروز منتشر می‌شوند در معرض انجماد داراییها و سایر موجودیتهای مالی‌شان قرار دارند. برای شرکتهای اروپایی، فراهم کردن سرمایه‌ها و منابع اقتصادی به این اشخاص و گروهها و نهادها ممنوع شده است.

اقدامات قانونی در ۸ ژانویه ۲۰۱۹ توسط شورای امور عمومی اروپا تصویب شده و در ارگان رسمی اتحادیه اروپا در ۹ ژانویه منتشر شده است.....

 

خبرگزاری فرانسه – لاهه – ۸ ژانویه ۲۰۱۹– اتحادیه اروپا سه‌شنبه تحریمهایی را علیه سرویسهای اطلاعاتی رژیم ایران و دو مسئول آن که متهم به دست داشتند در یک سری قتلها و توطئه‌ها علیه مخالفان در هلند، دانمارک و فرانسه هستند، اعمال کرد.

این تصمیم که به اتفاق آرای کشورهای عضو اتخاذ شد، در حالی صورت می‌گیرد که لاهه برای اولین بار روز سه‌شنبه تهران را متهم کرد که در قتل دو مخالف در خاک هلند در ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ که منجر به اخراج دو دیپلمات ایرانی گردید دست داشته است.

خبرگزاری فرانسه می‌افزاید: وزیر خارجه فرانسه اقدامات اتخاذ شده در روز سه‌شنبه در بروکسل را تبریک گفت و اضافه کرد که سرویسهای اطلاعاتی رژیم ایران «مسئول» سازماندهی پروژه سوءقصد خنثی شده در روز ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ در ویلپنت، در شمال پاریس، علیه گردهمایی مجاهدین خلق، اپوزیسیون رژیم ایران، هستند.

شورای ملی مقاومت ایران این اقدام را «یک گام مثبت و ضروری » توصیف و تأکید کرد «وقت آن است که اتحادیه اروپا یک موضع قاطع و شدید علیه این اقدامات جنایتکارانه اتخاذ نماید و از جمله مأموران رزیم ایران را از خاک اروپا اخراج کند.»

دولت هلند رژیم ایران را به ارتکاب توطئه‌های تروریستی و دو قتل متهم کرد