728 x 90

حمله روزنامه حکومتی رسالت به روحانی نسبت به تخطئه و تمسخر سیاست «مذاکره نمی کنیم » خامنه‌ای

آخوند روحانی - خامنه ای و  ظریف - عکس از آرشیو
آخوند روحانی - خامنه ای و ظریف - عکس از آرشیو

اظهارات روحانی در روز چهارشنبه (۱۳آذر) که وی در آن سیاست «مذاکره نمی‌کنیم» خامنه‌ای را به باد تخطئه و تمسخر گرفت، جنگ و دعوا در رأس نظام بر سر مذاکره را بار دیگر شدت بخشیده است.

 

روزنامهٔ رسالت (۱۴آذر) ارگان باند مؤتلفه هم‌سو با باند خامنه‌ای در این باره با نقل قسمتهایی از سخنرانی روحانی می‌نویسد: «رئیس‌جمهور در همایش ملی بیمه و توسعه گفتند: «در سال ۹۲ و در آغاز کار دولت یازدهم بین وزیر امور خارجه ایران و آمریکا گفتگو و مذاکره آغاز شد که این کار ممکن است از دید افرادی که در سیاست سررشته زیادی ندارند، اقدام ساده‌ای به‌شمار آید در حالی‌که این کار بسیار مهم و بزرگ بود...»

 

رسالت می‌افزاید: «همین جناب رئیس‌جمهور چند وقت قبل در مجلس، مذاکره با آمریکا را دیوانگی نامیدند. حالا دوباره می‌گویند: «این‌که آدم بگوید من مذاکره نمی‌کنم، خیلی راحت است؛ یک شعار می‌دهد می‌گوید مذاکره نمی‌کنم. خب این‌که خیلی راحت است.» بعد در ادامه همان سخنرانی می‌گویند: «گفتیم ما دیگر حاضر نیستیم سرمان کلاه برود» یعنی تلویحا پذیرفتند نوبت اول، کلاه سرمان رفت».

 

رسالت سپس با مخاطب قرار دادن روحانی می‌افزاید:‌ «آقای رئیس‌جمهور! باز هم در سخنرانی‌هایتان به یکی از بیانات رهبری تعریض و کنایه زدید؛ این بار نوبت «مذاکره نمی‌کنیم» بود؛ عیبی ندارد بالاخره شما رئیس‌جمهورید، تریبون هم دارید و مختارید؛ اما یادتان نرود، یک‌قدم یا کمتر از آن برای له‌شدن زیر پای مردم، مراجع تقلید، مجلسی‌ها و سایرین فاصله داشتید که «آقا» یک‌تنه نجاتتان داد. سلسله‌مراتب و ولایت و همه این‌ها به کنار، لااقل قدری معرفت داشته‌باشید!».