728 x 90

حمله خامنه‌ای به رئیس رادیو تلویزیون حکومتی و غلط‌کردم‌گویی جبلی

جبلی - خامنه‌ای
جبلی - خامنه‌ای

به‌دنبال سخنرانی خامنه‌ای که در آن رادیو تلویزیون تحت‌امرش را به‌خاطر پوشش خبری سرقت از صندوق امانات بانک ملی مورد سرزنش قرار داده بود، جبلی رئیس رادیو تلویزیون حکومتی، طی نامه‌یی به ولی‌فقیه ارتجاع به غلط‌کردم گویی پرداخت.

در این نامه آمده است: فرزندان شما در رسانه ملی تذکر و گلایه شما را با گوش جان شنیدند. از غفلت و قصور پیش آمده عذرخواهی می‌کنیم و بدیهی است که جبران خواهد شد (خبرگزاری حکومتی ایرنا ۳۱خرداد).

پیش از این، مجری تلویزیون حکومتی توضیحات سرکردگان نیروی انتظامی در مورد سرقت در بانک ملی را زیر سؤال برده بود.

مجری تلویزیون رژیم: ببینید شعبه‌ای که ازش سرقت شده شعبه بزرگی بوده به‌لحاظ جغرافیایی در مرکز شهر تهران واقع شده محله شلوغ که فکر می‌کنم به‌لحاظ رعایت اصول امنیتی جای است که بالاخره خیلی توجه بهش هست و نکته دیگر این‌که ظاهراً نزدیک اونجا هم یک پاسگاه نیروی انتظامی ما داریم درسته نزدیک شعبه یک پاسگاه نیروی انتظامی داریم اونجا درسته؟

پاسدار قنبری: بله توی خیابون اصلی ما یک کلانتری داریم

مجری تلویزیون رژیم: یک کلانتری هم اونجاست

پاسدار قنبری: یعنی نزدیک این‌که چسبیده باشه به اونجا نه فاصله است

مجری تلویزیون رژیم: توی مرکز شهر تهران بیخ گوش کلانتری از یکی از شعب بزرگ تهران صندوق اماناتش سرقت رفته و چهار روز بعد تازه وقتی اومدند سر کار بعد تازه متوجه شدند که این صندوقها نیست خالی شده رفته. می‌گم امنیت چیزی است که مردم باید احساس بکنن همینه من وقتی نگاه می‌کنم کنار یک پاسگاه یک شعبه بزرگ صندوق امانات مرکز شهر تهران سرقت شده با تمام ادعایی که بانک ملی داره که من اصول امنیتی و ایمنی و بروز و استانداردهای جهانیش رو رعایت کردم اتفاق می‌افته بعد شما می‌گید از درب پشتی و ورودی که رفتین دیدین مثل درب منزله دو تا قفل کتابی زدن با یک دونه از این تجهیزات که آهن می‌برن که کوله‌ای بوده حمل می‌شده یعنی خیلی چیز سبکی تونستن اون رو برش بدهند راحت وارد بشن بعد ببرن بعد از کشور خارج بشن. یک مقداری ماجرا پیچیده است.

خامنه‌ای:

این همه زحمت دارد کشیده می‌شود! این همه تلاش می‌شود! در مقابل این تلاشها این جوری! حالا فرض بفرمایید، من باب مثال نیروی انتظامی کشور مثلاً یک تعدادی دزد را ظرف ۴۸ ساعت بعد از دزدی دستگیر می‌کنند خب باید تشویق بشوند! [امّا] تو رسانه‌ٔ ملّی خود ما جوری حرف زده می‌شود که به جای تشویق، کأنّه سرزنش می‌شوند! عمدی که نیست ــ مسلّم است که عمدی نیست ــ امّا غفلت است؛ این غفلتها به سود دشمن تمام می‌شود.

(سایت خامنه‌ای ۳۱خرداد)

 

خامنه‌ای در یک سخنرانی که روز ۲۲خرداد انجام ولی متن آن روز سه‌شنبه ۳۱ خرداد منتشر شد، گفته که «نیروی انتظامی تعدادی دزد را در ۴۸ساعت پس از دزدی دستگیر می‌کند؛ خب باید تشویق بشوند. در رسانه ملی خود ما جوری حرف زده می‌شود کأنه سرزنش می‌شوند».

ولی‌فقیه ارتجاع افزود: این اتفاق «عمدی» نیست ولی «غفلت» است، که به‌گفته وی، «به سود دشمن تمام می‌شود».

حمله خامنه‌ای به رئیس رادیو تلویزیون حکومتی در حالی است که حسین رحیمی، سرکرده انتظامی تهران بزرگ، پیش‌تر اذعان کرده بود: سارقان پس از آن‌که ۱۴ساعت بدون هیچ دردسری در شعبه بانک حضور داشتند، «روز بعد متوجه شدند که برخی از لوازم‌شان داخل شعبه بانک جا مانده است که دوباره می‌آیند و برخی را پاکسازی می‌کنند و برخی را نیز در نقاط مختلف بانک جاسازی می‌کنند».

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3e311d6b-2e1e-4ba4-98fd-fa6cca88dc2b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات