728 x 90

حمله به آخوند روحانی؛ نه اقتصاد چرخید و نه سانتریفیوژها، نرخ تورم بالای ۵۰درصد و خط فقر بالای ۱۰میلیون

نه اقتصاد چرخید و نه سانتریفیوژها
نه اقتصاد چرخید و نه سانتریفیوژها

درباره حرفهای روز چهارشنبه روحانی که گفت هم چرخ سانتریفیوژها می‌چرخد و هم چرخ اقتصاد، کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون بودجه مجلس ارتجاع گفت: «روحانی از جیب خالی مردم خبر ندارد. به او توصیه می‌کنم در ماههای باقیمانده از عمر دولت کمتر حرف بزند». (سایت حکومتی دانانیوز ۱۳اسفند)

کیهان خامنه‌ای ۱۴اسفند نیز با عنوان «ارزیابی روحانی یا جیب مردم، کدام به واقعیت نزدیک است؟!» نوشت‌: «روحانی در شرایطی که چرخ اقتصاد، گرفتار بی‌سابقه‌ترین رکورد تورمی چند دهه اخیر شده و نمی‌چرخد، مدعی شد امروز هم اقتصاد ما بهتر می‌چرخد و هم سانتریفیوژها». نرخ تورم بالای ۵۰درصد و خط فقر که در سال۹۲ حدود ۲میلیون تومان بود امروز به بالای ۱۰میلیون تومان رسیده است».

روزنامه حکومتی جوان متعلق به سپاه پاسداران ۱۴اسفند خطاب به آخوند روحانی نوشت: «نه اقتصاد چرخید و نه سانتریفیوژها... صحبت با مردم کوچه و خیابان و رجوع به آمارهای رسمی نشان می‌دهد حقیقت چیز دیگری است... هم‌اکنون با توان هسته‌یی در سالهای ۹۱ تا ۹۳ فاصله فراوانی داریم. میزان واردات و صادرات نسبت به سال۹۲ تقریباً نصف شده است... میزان سرمایه‌گذاری برای اولین بار از استهلاک کلی سرمایه در کشور کمتر شده است. این اتفاق تقریباً از سال۶۷ تاکنون بی‌سابقه است... متوسط رشد اقتصادی در طول هشت سال گذشته نزدیک به صفر است».

روزنامه حکومتی وطن امروز ۱۴اسفند تحت عنوان اظهارات عجیب روحانی درباره وعده انتخاباتی‌اش در سال۹۲ نوشت: «چرخید اما به عقب... مردم سخت‌ترین شرایط معیشتی پس از انقلاب را سپری می‌کنند. خرید گوشت اقساطی، پدیده رونق گرفتن خرید پای مرغ، کمیاب شدن روغن خوراکی و غیره حال و روز این روزهای مردم است. تورم نقطه به نقطه بیش از ۵۰درصدی، رشد ۵۵۰درصدی قیمت مسکن، رکوردشکنی بی‌سابقه قیمت دلار و میانگین رشد اقتصادی صفر درصدی تنها گوشه‌یی از کارنامه (دولت) در اقتصاد است».

این منبع حکومتی هشدار داد: «اوج شکست سیاست‌های اقتصادی دولت زمانی بود که اعتراضات در کشور به‌دلیل اتفاقات اقتصادی رخ داد؛ اعتراضاتی مردمی که رفته‌رفته توسط گروه‌های معاند مصادره شد».

روزنامه حکومتی رسالت ۱۴اسفند نیز نوشت: «تازه‌ترین ادعای روحانی بررسی شد. چیزی نمی‌چرخد. احتمالاً سرگیجه دارید. توقف چرخ سانتریفیوژ‌ها که اتفاقاً برگ برنده ایران در پای میز مذاکره بود، خبری از چرخ اقتصاد هم نیست و سفره مردم هر روز کوچک می‌شد (اما) کسانی که رانت اطلاعاتی داشتند روزبه‌روز پولدارتر می‌شدند و از بر باد رفتن ۱۸میلیارد دلار منابع ارزی این کشور به‌خوبی منتفع شدند».

روزنامه حکومتی فرهیختگان متعلق به ولایتی مشاور خامنه‌ای روز ۱۴اسفند نیز نوشت: «حرف‌های روحانی اصلاً جایی ندارد و در واقع زندگی مردم به این سادگی‌ها نخواهد چرخید. شاخص فلاکت که جمع بین تورم و بیکاری است، اکنون حدود عدد ۶۷ را نشان می‌دهد. این در حالی است که این عدد در سال۹۶ زیر ۲۰ بود».