728 x 90

حمایت سناتور جیم ریش از اعتراضات سراسری در ایران

سناتور جیم ریش
سناتور جیم ریش

سناتور جیم ریش؛ از اعضای برجسته کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز پنجشنبه ۷مهر با امضای پیش‌نویس قطعنامه محکومیت رژیم ایران به‌دلیل آزار و اذیت سیستماتیک زنان و معترضان؛ حمایت خود از اعتراضات سراسری در ایران را اعلام کرد.
سناتور جیم ریش در سخنانی پیرامون پیوستن به دیگر امضا کنندگان این پیش‌نویس گفت «پیگیری کورکورانه دولت بایدن، برای توافق هسته‌یی تازه با ایران، فقط به تقویت رژیم ایران کمک می‌کند و دولت آمریکا باید رویه خود را تغییر داده و ایران را به دلیل نقض حقوق‌بشر، پاسخگو کند من به عنوان رئیس مشترک گروه حقوق‌بشر، از هزاران معترض شجاع که جان خود را برای دفاع از حقوق‌بشر در ایران، از جمله حقوق‌بشر زنان ایرانی به خطر می‌اندازند، تمجید می‌کنم».

 

پیش از این سناتورهایی دیگر «کریس کونز» و «جیمز لنکفورد» نیز این پیش‌نویس را امضا کرده بودند. در این قطعنامه از شجاعت مردم ایران در اعتراض به مرگ مهسا امینی، با وجود سرکوب خشونت‌آمیز دولت ایران، تجلیل شده است.

در بخشی از این قطعنامه آمده‌ است که «قتل مهسا امینی یادآور باورهای ظالمانه رژیم ایران و نقض فاحش حقوق اساسی انسانی زنان بود و مردم ایران که شجاعانه به مرگ او اعتراض می‌کنند، در پی رسیدن به یک ایران آزاد و آرام هستند.»

سناتور لنکفورد نیز گفته‌ است:«ما در کنار مردم شجاع ایران هستیم که در حال حاضر با ایمانی که به هدف‌شان دارند، جان خود را برای دفاع از آزادی و حق زندگی، به خطر می‌اندازند.»

لنکفورد می‌گوید که سنای آمریکا باید پیامی را با صدای بلند و واضح به این مضمون ارسال کند که ما از حقوق اولیه بشری همه مردم در سراسر جهان، از جمله مردم ستمدیده در ایران که تحت یک رژیم سرکوبگر زندگی می‌کنند، حمایت می‌کنیم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9b658da5-4d1e-4d39-b1af-3e1d8937835d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات