728 x 90

حمایت اعضای کنگره آمریکا از قیام ایران

قیام مردم ایران - ۲۵آبان۹۸
قیام مردم ایران - ۲۵آبان۹۸

سناتور تام کاتن از اعضای ارشد سنای آمریکا از قیام مردم ایران حمایت کرد و گفت: «مردم ایران از این‌که نیازهای اساسی‌شان توسط رژیم ایران نادیده گرفته شود خسته شده‌اند در حالی که مقادیر انبوهی (پول) به تروریستها در سراسر خاورمیانه می‌دهد. ما باید در کنار تظاهر کنندگان شجاع که خواستار حسابرسی از آخوندها هستند بایستیم».

 

«ویلیام هرد» نماینده مجلس نمایندگان آمریکا طی پیامی گفت: «ما باید پیام (مردم ایران) را تقویت کنیم تا این رژیم خودکامه متوقف شود. تنها راهی که ما رژیم ایران را از حمایت از تروریسم و دستیابی به سلاح های هسته‌یی باز می‌داریم، تغییر حکومت است و این تنها زمانی محقق خواهد شد که مردم ایران به‌پا خیزند».

 

دکتر ولید فارس نیز گفت: رئیس‌جمهور دونالد ترامپ باید یک گروه ویژه اضطراری تشکیل دهد تا به سه انقلاب در حال انفجار در خاورمیانه: لبنان، عراق و ایران – رسیدگی کند. نتیجه اینها می‌تواند بر خاورمیانه و فراتر از آن تأثیر بگذارد.

 

وی طی پیام دیگری با اشاره به بن‌بست رژیم آخوندی در قبال قیام نوشت:‌ رژیم می‌خواهد چکار کند؟ هیچ کاری نمی‌کند؟ یا باید مجلس را برای لغو افزایش قیمتها بکار می‌گیرد؟ یا «سپاه پاسداران» را می‌فرستد تا اعتراضات را سرکوب کند؟ هر کدام از این گزینه‌ها عواقبی خواهد داشت.