728 x 90

حمایت آیت‌الله سیستانی از تظاهرات مردم، محکومیت تعرض به تظاهر کنندگان اعم از کشتار، ربودن یا ارعاب آنها

تظاهرات مردم عراق - بابل - حله
تظاهرات مردم عراق - بابل - حله

العربیه گزارش داد: آیت‌الله سیستانی در خطبه هفتگی خود که توسط نماینده‌اش قرائت شد اعلام کرد

اگر کسانی که در قدرت هستند فکر می‌کنند می‌توانند از خواسته‌های مردم برای اصلاحات واقعی با مانع‌تراشی و وقت کشی، طفره بروند، در توهم و خواب و خیال هستند. آنچه به‌دنبال این اعتراضات می‌آید دیگر مانند قبل نخواهد بود.

 

تلویزیون اسکای نیوز گفت: آیت‌الله سیستانی حمایت خود را از تظاهرات کنونی در عراق اعلام کرده و تعرض به تظاهر کنندگان اعم از کشتار یا ربودن یا ارعاب آنها را محکوم کرد.

دفتر آقای سیستانی خاطرنشان ساخت نباید به هیچ طرف خارجی اجازه داده شود که در اصلاحات داخلی که مردم عراق وارد آن شده‌اند دخالت نماید.

 

خاطرنشان می‌شود قیام مردم عراق در بغداد و سایر شهرهای عراق ادامه دارد. جنگ بر سر پلها در بغداد ادامه دارد. پل خلانی و پل سنک صحنه درگیریهای خونین بودند. حداقل یک نفر به‌ شهادت رسید و تعدادی مجروح شدند. نبرد بر سر این پل هفته‌هاست ادامه دارد و قیام آفرینان بی‌باک و بیم، در برابر گلوله و گاز اشک‌آور پایداری می‌کنند.

 

در میدان خلانی درگیریهای شدید جریان دارد. روز پنجشنبه در این میدان تعدادی شهید و مجروح شدند اما جوانان شورشی با چنگ و ناخن و دندان این سنگر را حفظ کردند و وحوش خامنه‌ای را عقب راندند.

 

العربیه گزارش داد:‌ معترضان در خیابانهای بغداد و دیگر مناطق جنوب این کشور، با وجود خشونت‌های شدید در طول هفته‌های گذشته و کشته شدن بیش از ۳۳۰تن، دست از تظاهرات و اعتراض خود برنداشتند.

یکی از معترضان گفت: «ما چیزی برای از دست دادن نداریم...ما باید از شر این مقام‌های فاسد خلاص شویم و بدون این کار، راه‌حلی وجود نخواهد داشت.

یکی دیگر از تظاهر کنندگان گفت:«ما جوانان کاسه صبرمان لبریز شده. وضعیت کشور فوق‌العاده خراب است.....ما نمی‌رویم حتی اگر ۴۰سال طول بکشد در میدان می مانیم

 

قیام‌کنندگان عراقی در بغداد و امان اردن قاسم سلیمانی را لعن و نفرین می‌کنند. خشم عراقیان علیه پاسدار قاسم سلیمانی به‌عنوان سمبل جنایات و کشتار رژیم آخوندی در عراق، شعارهای آنان ابراز می‌شود.

شب جمعه و همزمان با مسابقه فوتبال بین تیمهای ایران و عراق در امان، جمعیت عظیمی از جوانان در میدان تحریر بغداد علیه پاسدار قاسم سلیمانی شعار دادند.

 

اعضای تیم ملی فوتبال عراق، رودرروی فرقه‌گرایی و تفرقه افکنی آخوندهای مرتجع حاکم بر ایران شعار می‌دادند: سنی و شیعه برادر هستیم، این وطن را نمی‌فروشیم.

 

فلوجه عراق هم برای اولین بار شاهد تظاهرات مردم در حمایت از خواسته‌های انقلابیون میدان تحریر بغداد بود. آنها هم خشم خود را علیه دخالت‌های رژیم آخوندی در کشورشان ابراز کرده و شعار می‌دادند رژیم ایران باید از عراق اخراج شود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1f711c22-13c6-40c0-80ea-9db6602a8b58"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات