728 x 90

حزب‌ا‌لشیطان خود را برای فروپاشی اقتصادی کامل در لبنان آماده می‌کند

حزب الله لبنان
حزب الله لبنان

گروه شبه‌نظامی حزب‌الشیطان لبنان با در نظر گرفتن احتمال فروپاشی اقتصادی کامل در لبنان، در حال آماده‌سازی انبارهای ذخیره سوخت که از ایران وارد کرده و توزیع کارت سهمیه‌بندی غذا است.
خبرگزاری رویترز روز جمعه ۲۷فروردین‌ماه، به‌نقل از سه منبع که به نام‌شان اشاره نکرد نوشت، گروه شبه‌نظامی وابسته به رژیم ایران اقدام به واردات دارو کرده است تا بتواند خدمات اضطراری ارائه دهد.
خبرگزاری فرانسه نیز گزارشی را منتشر کرد که حزب‌الله لبنان زنجیره‌یی از سوپر مارکت‌های مواد غذایی با عنوان السجاد را راه‌اندازی کرده که محل فروش محصولات وارداتی از سوریه، عراق و ایران هستند.
شبه‌نظامیان حزب‌الله از راه قاچاق مواد غذایی از جمله شکر و آرد از سوریه در لبنان وارد کرده و همین کالاها را در فروشگاههای خود می‌فروشد و علاوه بر فروشگاههای زنجیره‌یی، شبکه‌یی از مؤسسات خیریه، ساختمانی و بازنشستگی را نیز فراهم و فعال کرده است.
حسن نصرالله، سرکرده حزب‌الله به کرات اعلام کرده است که نان، آب، پول، اسلحه و موشکهای ما همگی از رژیم ایران می‌رسد و تا رژیم ایران پول دارد، حزب‌الله هم پول دارد.
لازم به یادآوری است که بر اساس گزارشهای منتشر شده، حزب‌الله سالانه حدود یک میلیادر دلار پول در اختیار دارد، که بنا به ارزیابی آمریکا، ۷۰۰میلیون دلار آن هنوز از سوی رژیم ایران تأمین می‌شود و بقیه آن، از راه معاملات مرتبط با پولشویی و نیز کمکهای مالی هواداران آن در دنیا گردآوری می‌شود.