728 x 90

حریرچی: میزان مرگ‌ و میر و میزان بستری و میزان ابتلا آئینه تمام قد اعمال ماست

کرونا در ایران
کرونا در ایران

حریرچی معاون کل وزیر بهداشت رژیم روز سه‌شنبه ۱۷تیرماه در گفتگو با تلویزیون شبکه یک رژیم در پاسخ به سؤال مجری که پرسید «یعنی ما گل خوردیم آقای دکتر تو دقیقه ۹۰؟» گفت: «بله»

مجری تلویزیون رژیم با اشاره به حرف نمکی در رابطه با گل خوردن در دقیقه ۹۰ پرسید: «بیش از یک‌ماه پیش گفتش که ما ممکن است دقیقه ۹۰ از کرونا گل بخوریم و امروز هم دوباره همین را تکرار کردند ایشان با توجه به وضع ما و بیماری حالا در استانهای مختلف منظور آقای نمکی چی هست؟»

حریرچی در پاسخ به گسترش کرونا اعتراف کرد: « . . . متأسفانه پیش‌بینی جناب آقای دکتر نمکی دقیقاً درست در آمده و امروز با رقم کاملاً غیرقابل قبول فوت ۲۰۰ نفری مواجه هستیم و بی‌سابقه و شاید این را بگویم که هنوز ما در دقیقه ۳۰-۴۰ بازی هستیم حالا هشدارهای دکتر وزیر محترم در مورد دقیقه ۹۰ هست».

مجری مجددا با تاکید پرسید: «یعنی ما گل خوردیم آقای دکتر تو دقیقه ۹۰؟»

حریرچی مجبور شد به صراحت به سیاست بازگشایی به عنوان علت کشتار مردم اعتراف کند اگر چه طبق روال همه سردمداران رژیم فراموش نکرد که مردم را هم مقصر جلوه دهد : «بله .. متأسفانه به دو دلیل یک دلیل که مجبور بودیم بازگشایی‌ها را انجام بدهیم به‌خاطر اقتصاد و معیشت مردم یک مورد هم به‌خاطر عادی پنداری و عادی‌سازی که مردم انجام دادند و رعایت نکردند الان رقم ۲۰۰ را داریم و من هشدار می‌دهم که اگر ما اقدامات همه‌جانبه انجام ندهیم ممکن است حتی این رقم افزایش پیدا بکند ...

همان‌طور که وزیر بهداشت گفتند ما درک می‌کنیم که تعدادی از مردم و ناراحت هستیم که نمی‌توانند ماسک هزار تومانی ۱۵۰۰تومانی را بخرند کمک می‌کنیم ولی اگر نشد ماسک پارچه‌ای هم به همین اندازه مؤثر است دست‌تان را می بوسیم تو خانه بدوزید و در سطح جامعه استفاده کنید».

حریرچی علیرغم اینکه تلاش کرد عمده تقصیر را به گردن مردم بیندازد اما نهایتا در برابر سوال مجری تلویزیون رژیم که پرسید: «خب آقای دکتر خیلی از مردم می‌گویند که چرا همه‌اش می‌گویید مردم مقصر هستند؟ اعتراف کرد: «ببینید میزان مرگ و میر و میزان بستری و میزان ابتلا آئینه تمام قد اعمال ما ست کل کشور.»

این پاسخ، مجری تلویزیون رژیم را که گویی انتظار نداشت به این صراحت حاکمیت در کشتار مردم زیر سوال برده شود، واداشت که به نحوی حرف حریرچی را بالانس کند. و بگوید: «هم مردم هم مسئولان ...».

حریرچی در ادامه افزود: «بعضی از اجبارها هست که دولت مجبور هست برای معیشت مردم مثلا ما یک میلیون و صد هزار راننده سرویسهای اینترنتی داریم ۲۸۲هزار امکنه ورزشی داریم هر کدام از اینها یک کسی نان می‌خورد از آن مجبورند بازگشایی کنند در مورد طرح ترافیک هم اختلاف‌نظرهایی بوده و جمعبندی‌اش این بوده دوباره تکرار می‌کنم مردم به‌خاطر اقتصاد شان به‌خاطر فعالیت معیشتی‌شان مجبور هستند بازگشایی را برایشان داشته باشند» .