728 x 90

جن ساکی: رئیسی باید از این پس پاسخگوی نقض حقوق‌بشر در دوران ریاست‌جمهوری خود باشد

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید
جن ساکی سخنگوی کاخ سفید

جن ساکی، سخنگوی کاخ‌سفید در کنفرانس مطبوعاتی خود در ۳۱خرداد گفت: رئیسی باید از این پس پاسخگوی نقض حقوق‌بشر در دوران ریاست‌جمهوری خود باشد.

جن ساکی در پاسخ به سؤالی در مورد نحوه تعامل آمریکا با آخوند رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور رژیم که در اعدام زندانیان سیاسی در دهه شصت نقش داشته و این‌که او فردی تحت تحریم است، گفت: «رئیس‌جمهوری جدید باید از این پس پاسخگوی نقض حقوق‌بشر در دوران ریاست‌جمهوری خود باشد. ما قویاً از دولت ایران و یا آنهایی که در قدرت هستند می‌خواهیم زندانیان سیاسی را آزاد کنند و وضعیت حقوق‌بشر و آزادیهای اساسی برای همه ایرانیان را بهبود بخشند».

 

رئیسی در نشست خبری روز دوشنبه، خود را «مدافع حقوق مردم» معرفی کرد و در مورد نقشی که در اعدام‌های دهه شصت داشته مدعی شد: «اگر یک حقوقدان و قاضی از حقوق مردم دفاع کرده باید مورد تقدیر و تشویق قرار گیرد».

 

جن ساکی، تأکید کرد برنامه‌ای برای دیدار در سطح رهبران آمریکا و رژیم ایران وجود ندارد.

سخنگوی کاخ‌سفید این موضوع را در پاسخ به سؤالی در مورد اولین کنفرانس خبری ابراهیم رئیسی عنوان کرد.

آخوند جلاد ابراهیم رئیسی، روز دوشنبه ۳۱خرداد در یک نشست خبری به پرسشهای خبرنگاران داخلی و خارجی پاسخ داد. رئیسی در این نشست به امکان دیدار احتمالی با رئیس‌جمهوری آمریکا پاسخ منفی داد.

جن ساکی ساعاتی پس از این اظهارنظر گفت: «ما هم‌اکنون روابط دیپلماتیک با ایران نداریم و هیچ برنامه‌ای برای دیدار در سطح رهبران نداریم. بنابراین هیچ تغییری در این موارد رخ نداده است».

سخنگوی کاخ‌سفید افزود: «دیدگاه پرزیدنت بایدن و دولتش این است که تصمیم‌گیرنده در ایران خامنه‌ای (ولی‌فقیه) است. این وضعیتی است که پیش از انتخابات بوده و امروز و در آینده نیز به همین منوال خواهد بود».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7fe82c8d-be33-40b1-8bed-32b73a429384"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات