728 x 90

قیام در اصفهان – شماره ۹

جنگ و گریز جوانان با پاسداران، نیروی انتظامی و لباس‌شخصیها ادامه دارد

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

 

 

جنگ و گریز جوانان با پاسداران، نیروی انتظامی و لباس‌شخصیها ادامه دارد

حداقل ۵۰تن از مردم اصفهان بر اثر شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای و گاز اشک‌آور مجروح شدند

 

به‌رغم بسیج گسترده نیروهای سرکوبگر و شلیک گاز اشک‌آور و هجمه موتورسواران و یگانهای ویژه، جوانان و کشاورزان غیور اصفهانی به تظاهرات و درگیری با پاسداران و بسیجیان و مزدوران انتظامی در بستر زاینده رود و در خیابانهای اطراف ادامه می‌دهند و در بسیاری نقاط آنها را وادار به عقب‌نشینی نمودند. فریادهای «مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه‌ای» و «بی‌شرف بی‌شرف»، «این‌همه لشکر آمده به‌جنگ رهبر آمده»، «این‌همه سال جنایت مرگ بر این ولایت» و «خامنه‌ای حیاء کن مملکتو رها کن» در بسیاری از مناطق به گوش می‌رسد. مردم و جوانان اصفهان شاهراهی که از روی پل خواجو عبور می‌کند را از دست مأموران خارج ساختند و بستر زاینده رود را مجدداً به تصرف خود درآوردند.

 

تظاهر کنندگان برای مقابله با گاز اشک‌آور در کف زاینده رود آتش روشن کرده‌اند و شعار می‌دهند: «ما آمدیم بجنگیم، بجنگ تا بجنگیم»، «توپ تانک فشفشه، آخوند باید کشته شه»، «مرگ بر شاه و شیخ» و... خیابان مشتاق با ایجاد مانع توسط جوانان بسته شده است. ماشین‌ها با بوق زدنهای متوالی همبستگی خود را با مردم نشان می‌دادند.

 

رژیم جنایتکار آخوندی برای کنترل قیام مردم اصفهان در نقاط مختلف به شلیک مستقیم گلوله‌های ساچمه‌ای و پرتاب گاز اشک‌آور مبادرت می‌کند. تا غروب امشب دست کم ۵۰تن از مردم مجروح شده‌اند که بسیاری از آنها از ناحیه سر و صورت مورد اصابت قرار گرفته‌اند. اکثر مجروحان برای اجتناب از دستگیری از رفتن به بیمارستان خودداری می‌کنند.

 

رژیم ضدبشری آخوندی برای ممانعت از خبررسانی و گسترش قیام، در اینترنت اصفهان و برخی شهرهای دیگر مانند ارومیه و اهواز اخلال ایجاد کرده است.

 

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران به مردم و جوانان دلاور اصفهان که در برابر یورش پاسداران و شلیک گاز اشک‌آور به مقاومت برخاسته‌اند درود فرستاد و گفت تنها دشمن اصفهان و زاینده رود نظام منحوس ولایت فقیه است که بیش از ۴دهه است تمام ایران را اشغال کرده و میهن ما را به اسارت در آورده است. مردم و جوانان ما اراده کرده‌اند این زیباترین وطن را آزاد کنند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۵ آذر۱۴۰۰ (۲۶نوامبر۲۰۲۱)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات