728 x 90

جنگ باندی بر سر پیامدهای کشتار آبان در رژیم آخوندی

قیام آبان ۹۸ - عکس از آرشیو
قیام آبان ۹۸ - عکس از آرشیو

در جنگ گرگها بر سر پیامدهای کشتار آبان و در پاسخ به علی مطهری، رحمانی فضلی وزیر کشور رژیم طی نامه‌یی به مجلس روز ۲۹اردیبهشت اعلام کرد: حوادث آبان ماه مسأله ملی و فرابخشی است که هر یک از دستگاههای مسئول بر اساس وظیفه ذاتی پاسخگوی اقدامات خود خواهد بود و اقدامات وزارت کشور در این خصوص تماماً مستند به قانون و مستندات مراجع رسمی بوده و ادعای مطهری نیازمند مدارک و اسناد است در غیر این‌صورت ناچار به پیگیری حقوقی هستیم.

علی مطهری در روز ۱۴اردیبهشت در مجلس رژیم فاش کرد که طرح استیضاح رحمانی فضلی در مجلس رژیم در رابطه با کشتار آبان، عمداً و با دستور از بالا که اشاره به خامنه‌ای است متوقف شده است:

مطهری-مجلس ارتجاع-۱۴ اردیبهشت۹۹

«ببینید ما مسأله استیضاح وزیر کشور را در همان آبان و آذر ماه مطرح کردیم. وزیر کشور مقصر اصلی در حوادث آبان بود و این کشتاری که متأسفانه عده زیادی کشته شدند. حالا ببینید به ما گفتند در نهایت گفتن آقا الآن شرایط مناسب نیست».

وزارت‌خارجهٔ آمریکا روز ۲۹اردیبهشت اعلام کرد با گذشت شش ماه از قیام آبان۱۳۹۸ رژیم ایران هنوز آمار قربانیان را اعلام نکرده و وعده‌های روحانی در این باره هم، دروغی بیش نبوده است.

شش ماه پیش رژیم ایران معترضان را در خیابان‌ها و باتلاقها هدف گلوله قرار داد، زنان و مردان را از خانه‌های خود بیرون کشید و دهها کودک را کشت.