728 x 90

جلسه استماع کنگره: تهدیدهای رژیم ایران علیه آمریکا با استفاده از تاکتیک‌هایی که خاک آمریکا را هدف قرار می‌دهند

مارک گرین، رئیس کمیته امنیت داخلی کنگره آمریکا
مارک گرین، رئیس کمیته امنیت داخلی کنگره آمریکا

فاکس نیوز در گزارشی به تاریخ چهارشنبه اول فروردین از جلسه استماع کمیته امنیت داخلی کنگره آمریکا به‌نقل از جیمز دانلپ، معاون نایب‌رئیس وزیر امنیت داخلی در امور تحلیل و ارزیابی نوشت: «رژیم ایران به‌عنوان حامی اصلی تروریسم باقی خواهد ماند و به تلاش‌های خود برای پیشبرد توطئه‌ها علیه افراد در ایالات متحده ادامه خواهد داد».
به گزارش فاکس نیوز، مارک گرین، رئیس کمیته امنیت داخلی کنگره آمریکا در جلسه استماع گفت: «تهدیدات امنیتی ایران و نیروهای نیابتی آن بیشتر از قبل عملی شده است. این تهدیدها شامل توطئه ترور مقامات سابق دولت ترامپ، هدف قرار دادن و حمله به نیروهای آمریکایی در خارج از کشور، اختلال در تجارت و بازرگانی و به خطر انداختن امنیت دریایی در دریای سرخ و تلاش برای هماهنگی عملیات تروریستی خارجی در اروپا و آمریکای جنوبی می‌باشند».
در این جلسه استماع که به بررسی وضعیت کنونی (شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران در منطقه) و پیامدهای آن بر امنیت داخلی و منافع آمریکا برگزار شد مارک گرین اضافه کرد: «گروه‌های نیابتی و هواداران آنها در کشورهایی مانند لبنان، ایران، یمن، عراق و سوریه حضور دارند و در ازای حمایتها و اقدامات این گروه‌ها، حمایتهای مالی، حمایتهای مادی و آموزشهای قابل توجهی از رژیم ایران دریافت می‌کنند».


جیمز دانلپ نیز در بخش دیگری از سخنانش گفت: «رژیم ایران به انجام فعالیت‌های سرکوب فراملی در داخل خاک آمریکا علیه منتقدان ضد رژیم ادامه می‌دهد. تاکتیک‌هایی که تاکنون برای هدف قرار دادن مخالفان مورد استفاده قرار گرفته است عبارتند از، تلاش برای ترور، تهدید و آزار دیجیتال، ارعاب خانواده، نرم‌افزار جاسوسی و بازداشت غیرقانونی.

رابرت ولز، دستیار مدیر بخش مبارزه با تروریسم اف.بی.آی نیز که در این جلسه استماع حضور داشت گفت: «مقامات سابق ایالات متحده مانند جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت ترامپ، با سوءقصدهای مورد حمایت ایران در خاک ایالات متحده مواجه شده‌اند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7d37ed93-8034-4c7c-b793-27e56bfa34fa"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات