728 x 90

جلسه استماع کمیته بانکی سنای آمریکا درباره تحریم‌های نفتی رژیم ایران

سناتور منندز
سناتور منندز

جلسه استماع کمیته بانکی سنا روز سه‌شنبه ۲۱فروردین درباره تحریم‌های نفتی رژیم ایران برگزار شد. در این جلسه والی اودیمو معاون وزیر خزانه‌داری حضور داشت و به سؤالات سناتورها در کمیته بانکی سنا پاسخ داد.

سناتور منندز خطاب به معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: گزارشها نشان می‌دهند که با وجود تحریم‌های ایالات متحده، که بسیاری از آنها را نوشته‌ام، صادرات نفت خام رژیم ایران در سال ۲۰۲۳ تقریباً ۵۰درصد رشد کرد و به بالاترین سطح در ۵سال و به تقریباً ۱.۳میلیون بشکه در روز رسید. اکثر قریب به اتفاق این نفت به چین می‌رود. و به‌گفته سرویس تحقیقات کنگره، بسیاری از این صادرات به پالایشگاههای کوچک و متوسط می‌روند که کمتر در معرض سیستم مالی ایالات متحده قرار دارند.

بنابراین، اگر رژیم ایران بتواند دائماً خریداران مشتاقی را برای تمام نفت خود در چین پیدا کند، چه تاثیری بر اثربخشی تحریم‌های ما دارد؟ برای فشار بر نهادهای چینی که با وجود تحریم‌های آمریکا نفت ایران را وارد می‌کنند، چه می‌کنید؟

اودیمو معاون وزیر خزانه‌داری گفت: من فکر می‌کنم آنچه ما روی آن تمرکز کرده‌ایم، انجام اقداماتی برای مختل کردن توانایی رژیم ایران برای فروش نفت خود در هر نقطه‌ای از طریق دنبال کردن واسطه‌ها است. بنابراین در طول چند سال گذشته، ما بیش از ۳۰۰تحریم مرتبط با صنعت پتروشیمی ایران را اعمال کرده‌ایم. اما علاوه بر انجام این کار، یکی از چیزهایی که ما نیز روی آن تمرکز کرده‌ایم این است که مطمئن شویم حتی اگر ایران بتواند نفت خود را به بازیگران بفروشد، دریافت آن پول و بازگرداندن آن به کشورش برای ایران با استفاده از سیستم مالی سنتی دشوار است.

بنابراین نظارت بر جریان آن پول کار دیگری است که ما در آن بسیار متمرکز بوده‌ایم.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f80e234e-d3bf-48c9-b4f4-aedb55264c1e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات