728 x 90

جانباختگان کرونا در ۱۸۲شهر از ۴۹۰۰نفر بیشتر است

اطلاعیه دبیرخانه  شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

اعتراف سرکردگان رژیم به سیر تصاعدی مبتلایان، فرسودگی کادر درمانی و خطر قیامهای مردمی

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز، یکشنبه ۲۵ اسفند اعلام کرد شمار جانباختگان کرونا در ۱۸۲شهر در ۳۱استان از ۴۹۰۰تن بیشتر است. آمار قربانیان در تهران به ۶۹۶نفر در گیلان به ۶۵۷نفر، در مازنداران به ۴۲۴نفر، در گلستان به ۳۴۳نفر، در خوزستان به ۱۷۰نفر، در همدان به ۴۴نفر در اردبیل به ۴۲نفر و در شهرستان کاشان به ۲۱۰نفر رسیده است و به آمار سایر استانها افزوده می‌شود.

 

گزارشها از بیمارستانهای بابل حاکی از جان باختن صدها تن از هموطنانمان در بابل است که هنوز در آمار فوق منظور نشده است. در ایلام نیز شمار درگذشتگان در بیمارستان مصطفی خمینی بحدی است که نه سردخانه بیمارستان برای نگهداری اجساد کافی است و نه امکان دفن سریع آنها وجود دارد. آمار جانباختگان در دست تحقیق بیشتر است و فردا ارائه خواهد شد. اما یک قلم در ایوان غرب دست کم ۲۰تن جان‌ باخته‌اند و اجساد را در سردخانه‌های مربوط به میوه و تره‌بار گذاشته‌اند. در یک گزارش دیگر از روستای چورس از توابع قره ضیاءالدین در آذربایجان غربی که جمعیت زیادی ندارد فقط از یک خانواده ۴نفر از اعضای آن جان‌ باخته‌اند.

 

آخوند روحانی که بعد از نصب پاسدار باقری از سوی خامنه‌ای به فرماندهی قرارگاه بهداشت و درمان از موضوع کرونا فاصله می‌گیرد، روز گذشته با دجالگری گفت خبر خوشحال کننده این است که چند میلیون نفر مورد سؤال قرار گرفتند و ۹۷درصد مردم علامتی از کرونا نداشتند. در حقیقت روحانی اعتراف می‌کند که ۳درصد مردم یعنی حدود ۲.۵میلیون نفر مشکوک یا آلوده به ویروس کرونا هستند. این در حالیست که وزارت بهداشت تحت کنترل وی در روز شنبه ۲۴ اسفند از مبتلا بودن ۱۲،۷۲۹نفر و در روز یکشنبه ۲۵ اسفند از ابتلای ۱۳،۹۳۸نفر در کل کشور خبر داد.

 

رسوایی آمار و ارقام رژیم و فرضیات مسخره‌ای که سردمداران حکومت آخوندی به آن می‌آویزند به آنجا رسیده است که حتی در درون رژیم خریداری ندارد. امیر خجسته نایب‌رئیس کمیسیون اصل نود مجلس رژیم، آویختن مسئولان نظام به فرضیهٔ حمله بیولوژیک را به سُخره گرفت و گفت: «هدف بعضی مسئولان از طرح حمله بیو تروریسم، حواله تمام مشکلات ناشی از بحران مدیریت کرونا به دشمن خارجی است... اما اکنون فرضیه حمله بیولوژیک ‌دشمنی به نام بی‌تدبیری و مصلحت سنجی در کشور، بسیار محتمل‌تر است».

 

علیرضا زالی، سرکرده عملیات مقابله با کرونا در تهران شب گذشته در تلویزیون حکومتی گفت زمان زیادی تلف کردیم «وحدت رویه‌ای به‌صورت راهبردی وجود نداشت تا از تجربه کشورهایی که در خط اول، توفیقات فراوانی داشتند، استفاده کنیم و شاید با تأخیر قابل توجهی، برخی از اقدامات انجام شد....در حال حاضر شاهد افزایش تصاعدی مبتلایان در تهران هستیم و در استان تهران نسبت به دیگر استانها بالاترین میزان مبتلا را داریم... و ممکن است تیم درمانی ما در آینده با خطر فرسودگی روبه‌رو شود».

 

شهردار مشهد امروز گفت: «باید اذعان کنیم که فرصت طلایی را از دست داده‌ایم و باید جبران کنیم....آمار مبتلایان سیر صعودی دارد.... ما به مرحله همه‌گیری رسیدیم...کادر درمانی و پزشکی مشهد بسیار فرسوده شده‌اند..کلمه همه‌گیری کلمه وحشتناکی است. ممکن است این وضعیت کار را از دست ما خارج کند».

 

در همین حال مرکز پژوهشی آرا متعلق به باند خامنه‌ای که گردانندگان آن افرادی مانند عباسعلی کدخدایی دبیر شورای نگهبان و پاسدار سرتیپ غلامرضا جلالی سرکرده پدافند غیرعامل سپاه پاسداران هستند در تحلیلی که امروز در روزنامه میزان منتشر شد از خطر خیزشهای اجتماعی به‌شدت ابراز نگرانی کرد و نوشت: «در ورای تهدیدات خارجی، خطرات داخلی از جمله شورشها، انقلاب ها، کودتا، قحطی و بیماریهای فراگیر نیز می‌توانند امنیت و ثبات یک نظام و دولت را با خطر و حتی فروپاشی مواجه سازند....پیوند یافتن بحران کرونا در ایران با تحولات گذشته از جمله آبان ۹۸، روند شورش را ایجاد می‌کند».

 

پاسدار جلالی برای جلوگیری از خطر شورش و انقلاب و سرنگونی نتیجه‌گیری کرده است که ارتش و سپاه می‌توانند «با برعهده گرفتن مدیریت امنیتی و نظارت بر اجرای صحیح محدودیتها، از میزان ِسطح نگرانی برای شیوع ویروس بکاهند و اقتدار را برای مدیریت اوضاع از سوی سازمانهای درمانی و بهداشتی تضمین سازند».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۵ اسفند ۱۳۹۸(۱۵مارس ۲۰۲۰)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fc209ebb-cd88-48f1-85dc-58f29b780d52"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات