728 x 90

جاده‌های مرگ و جان باختن بیش از ۱۷۰۰۰تن از هموطنان

تصادفات جاده‌یی
تصادفات جاده‌یی

تیمور حسینی، رئیس پلیس راهور رژیم با اعتراف به کثرت جانباختن هموطنان در تصادفات رانندگی اعلام کرد که ۱۷هزار و ۱۷۷نفر در تصادفات رانندگی در سال ۱۴۰۲ جان خود را از دست دادند.
خبرگزاری حکومتی مهر که سخنان این سرکرده رژیم را در روز شنبه ۲۶ اسفند منتشر کرد به‌نقل از او و بدون کوچکترین اشاره‌یی به ویرانی جاده‌ها، کیفیت بسیار پایین خودروهای تولید داخل و نقش ویرانگر حکومت آخوندی در این فاجعه خبر از افزایش ۲۸درصدی جریمه‌ها در سال ۱۴۰۲ و رسیدن آمار آن به ۱۵۷میلیون جریمه داد.
این در حالی است که خبرگزاری حکومتی ایرنا در گزارشی به تاریخ ۲۷خرداد همین سال نوشت که هر روز حدود ۵۰نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند و در دو دهه گذشته نزدیک به ۴۰۰هزار نفر در ایران جان خود را بر اثر این حوادث از دست داده و بیش از ۶میلیون نفر نیز مصدوم شده‌اند.
ایرنا در همان گزارش به‌نقل از پاسدار هادیانفر، رئیس پلیس راهور با اعتراف به نقش کیفیت پایین خودروهای تولید داخل نوشت: «کیفیت پایین خودروها و ناایمن بودن آنها عامل ۳۴درصد کشته‌های تصادفات است. بسیاری از خودروهای داخلی از همان زمان خروج از کارخانه خراب هستند. به‌گفته او، در موارد زیادی در تصادفات خودروی داخلی تا وسط جمع می‌شود در حالی که به خودروی با کیفیت خارجی فقط خط افتاده است».
سایت حکومتی عصر ایران نیز در گزارشی در تاریخ ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ منتشر کرد با اشاره به عمق فاجعه و آمار هولناک مرگ و میر تصادفات در ایران تحت حکومت آخوندی نوشت «مرگ و میر ایران برابر با کل اتحادیه اروپا».
این سایت حکومتی در ادامه اضافه کرد: «گفته شد که طبق آمارها، اگر رشد ۵درصدی مرگ‌ومیر ۱۰ماهه امسال در بهمن و اسفند هم تداوم داشته باشد، شوربختانه تعداد مرگ‌ومیر تصادفات در کشورمان به عدد بی‌سابقه ۲۰.۶هزار نفر خواهد رسید، عددی که برابر کل مرگ‌ومیر ۲۷عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ است».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9badcf56-d178-4226-b5ad-9d28dccdeeb7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات