728 x 90

تیمهای انگلیسی به همراه کشورهای خلیج‌فارس حملات سایبری ایران را مهار می‌کنند

هکر
هکر

سایت نشنال امارات روز یکشنبه ۱تیر ۹۹ گزارش داد بدلیل نگرانی‌هایی درباره فعالیت‌های بی‌ثبات کننده رژیم ایران در منطقه، انگلستان با کشورهای خلیج برای کمک به ساخت دفاعشان علیه خرابکاری و حملات سایبری رژیم ایران همکاری می‌کند.

وزیر خارجه کشور [امارات]‌در اظهاراتی به نمایندگان پارلمانی که در حال تحقیق سودمندی سیاست‌های انگلستان در برابر تهران هستند گفت: «انگلستان در حال افزایش گستره ابزار برای واکنش به هک‌های رژیم ایران و افزایش همکاری با هم‌پیمانان منطقه‌یی است».

وزیر خارجه امارات افزود: «رژیم ایران عاملی "متبحر" در فضای سایبری است و عمیقاً گمان می‌رود که در پشت حملات سایبری در بخشهای هوافضا، مالی و نفت و گاز باشد».

وی به‌نقل از کارشناسان اضافه کرد که رژیم ایران پشت ویروس شمون بوده که آرامکوی عربستان سعودی را در سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۷ هدف قرار داد.انگلستان هم‌چنین حمله‌یی که در مؤسسه مبنا (Mabna) ایران واقع بود و مرتکب حملات سایبری علیه دانشگاهها در سراسر جهان شد را محکوم می‌کند.

ایالات متحده در سال۲۰۱۸ علیه ۹ ایرانی اعلام جرم کرد که برای سرقت و فروش داده‌ها به مشتریان ایرانی از جمله دولت، تلاش کرده بودند در بیش از ۳۰۰ دانشگاه در ۲۲کشور جهان نفوذ کنند. به‌گفته اف.بی.آی این کار از جانب سپاه پاسداران انجام می‌شده است...